Startují FILMY NAŽIVO – unikátní divadelně filmový projekt Viktora Tauše

Co to jsou Filmy Naživo?

Jde o divadelně filmový letní projekt určeným speciálně pro letní programy kin.

Pět různých představení inscenovaných mimo divadla, v exteriérech, které dodávají obsahu známých divadelních her nový kontext, inspirují herecký projev a rozvíjí či dokonce proměňují samotné téma. Každý Film Naživo je natáčený v jediném živoucím záběru, který autorsky vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich.

To vše “naživo” v reálném čase – herci hrají, kamera snímá, divák v kině se dívá. Všichni sdílí příběhy vyprávěné Filmem Naživo.

 

Přehled Filmů naživo, začátek projekce vždy ve 21:00

  1. 7. 2020 La Putyka: Kaleidoscope
  2. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
  3. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
  4. 8. 2020 Vosto5: Pérák
  5. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

 

Něco, co jste ještě neviděli!

„Ve spolupráci s distributorem CinemArt a vybranými divadelními soubory vytvoříme pro přicházející léto pět filmů, které budou živě natáčeny a vysílány do kin napříč Českou republikou. Inspirací nám je série živých filmů Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, kterou jsme takto natáčeli a streamovali v čase nouzového stavu. V létě zrušených festivalů a paralyzované kinodistribuce je Film Naživo manifestem schopnosti vyprávět příběhy v souladu s životní realitou našeho světa a světa našich diváků.“ říká k projektu jeho autor Viktor Tauš.

 

Amerikánka: Film Naživo / Trailer

Amerikánka, postava, které vdechlo život stejnojmenné divadelní představení, zve do kina: „Ahoj, já jsem Amerikánka. Postava z filmu naživo. Že nevíte, co jsou to filmy naživo? Divák v kině vidí to, co se v přímém přenosu odehrává někde v terénu, třeba v lese, kdy herci hrají a kamera je zabírá třeba i dost zblízka. A když se herec přeřekne, uvidí to i diváci… Když upadne kameraman, uvidí to diváci… A když začne pršet, herci zmoknou! Je to prostě něco, co jste ještě neviděli, ale měli byste. Přijďte do kina, protože nikdy jindy to už neuvidíte. Neopakovatelnost. Filmová vizualita. Hustý.“

 

Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Comments

comments

Vyhledat