Stop Zevling vol. 12. chce sjednocovat komunity a odkrýt skrytý talent ulic

Organizátor Vojtěch Havlovec, foto pořadatel akce
Organizátor Vojtěch Havlovec, foto pořadatel akce

Na jednu stranu se Stop Zevling od ostatních open air festivalů neliší – jsou tu kapely, prima doprovodný program, dobré jídlo, sportovní vyžití i spousta lidí naladěných na stejnou vlnu. Co tedy, kromě vstupu zdarma, bude 8. září 2018 na Černém Mostě jinak?

Festival má poslání, které vyplývá už z jeho názvu. Stop Zevling chce nabídnout alternativu trávení volného času mládeži „z periférie“. Je to festival pro ně, o nich a v zásadě jejich, protože se aktivně podílejí na jeho organizaci nebo se prezentují jako účinkující“ říká k pojetí celé akce hlavní pořadatel festivalu Vojtěch Havlovec.

Letos se tato úspěšná akce koná už po dvanácté a během těch let se z malé lokální záležitosti pro asi dvě stovky diváků stal festival s tisíci návštěvníky. Ty každoročně přitahují skvělé kapely, DJs, různí performeři, zajímavý program pro rodiny s dětmi, divadlo, BMX závody nebo gastro festival. To vše pod hlavičkou Street Jam. Další stovky účastníků sem ale každý rok láká i Sport Jam. Zasoutěžit si o zajímavé ceny může kdokoliv, a to v mnoha sportech jako je fotbal, nohejbal, streetball, petanque nebo ping-pong. Zajímavá je určitě i Olympiáda žen.

Na stageích diváky čeká vystoupení hiphoppera Hugo ToxxxE, Jamese Colea, La4, Xaviera Baumaxy, Le Pneumatiq, amerického Piqi Migi, nejrůznějších DJs i divadélek pro děti. Ty si budou moci zaskákat na nafukovacím hradu či trampolínách. 

Novinkou v programu pro letošní rok je i workshop, na kterém budou firmy představovat své volné pozice a nabízet je zájemcům.

Comments

comments

Vyhledat