Streetartový talent David Strauzz poprvé vystavuje v Praze

David Strauzz
David Strauzz

Obchodní dům Kotva nebo vestibul stanice metra Karlovo náměstí. Na stále více místech v Praze i mimo ni můžete spatřit jeho jasně rozpoznatelné muraly. David Strauzz, český výtvarník kanadského původu, se stává výraznou postavou současné street artové scény. Tvoří portréty známých i neznámých lidí svým nezaměnitelným rukopisem, který zanedlouho představí veřejnosti také v galerijním prostředí. Jeho vůbec první pražská výstava bude zahájena 30. září v holešovickém Vnitroblocku.

David Strauzz je umělec, který se věnuje současnému urban umění, kombinovaným technikám a abstrakci. Do povědomí veřejnosti se dostal zejména tvorbou velkoformátových muralů, ve kterých pomocí sprejů vytváří poloabstraktní portréty složené z autorských textů. Když se na malbu divák podívá zblízka, uvidí pouze nápisy. Ovšem zdálky nebo tehdy, když se na dílo podívá přes mobilní telefon, jsou patrné jasné tváře. Ty si vybírá různě. „Dělal jsem portrét Václava Havla, sebe i neznámých lidí. Důležité pro mě je, aby z toho byla cítit energie nebo příběh,“ dodává David Strauzz.

Na své nadcházející výstavě s názvem „SEven Deadly Mediums“ David Strauzz rozvíjí téma dopadu technologií na lidskou komunikaci. V dílech, inspirovaných Danteho Božskou komedií, se zamýšlí nad smrtelností, zdravým rozumem a hledáním vlastní identity v rychle se rozvíjejícím světě, který je často krutý a zároveň zastřený líbivostí a zdánlivou dokonalostí sociálních médií.

 

Vernisáž výstavy Davida Strauzze proběhne 30. září 2020 od 19h ve Vnitroblocku.

Výstava potrvá do 22. listopadu.

 

David Strauzz – bio:

David Strauzz (44) pochází z Kanady, kam počátkem sedmdesátých let emigrovali jeho rodiče. Studoval Beal Art College v Ontariu a následně Ontario College of Art and Design University v Torontu. V roce 2012 se přestěhoval do USA, kde několikrát vystavoval, například v Bostonu nebo New Yorku. O tři roky později se usadil v Česku. V současné době tvoří a má ateliér v uměleckém centru Pragovka Art District, které se nachází v areálu bývalé tovární haly firmy Praga nedaleko metra Kolbenova. Spravuje Galerii MEGA ve vestibulu mestra Karlovo násmětí v Praze, jež propaguje street art jako umění.

Comments

comments

Vyhledat