Stručně: Jaký byl Bob Dylan v Praze

Ilustrační foto: Bob Dylan v roce 1963. Autor: <a href=Rowland Scherman – This media is available in the holdings of the National Archives and Records Administration, cataloged under the National Archives Identifier (NAID) 542021., Volné dílo, Odkaz">
Ilustrační foto: Bob Dylan v roce 1963. Autor: Rowland Scherman – This media is available in the holdings of the National Archives and Records Administration, cataloged under the National Archives Identifier (NAID) 542021., Volné dílo, Odkaz

Radost pro fajnšmekry a menší příděl hitů, než by třeba někdo méně poučený čekal. Tohle přinesl první letošní pražský koncert Boba Dylana, aspoň soudě podle hlasů zaznívajících z publika odcházejícího ze zaplněné Lucerny. Rozhodně to však byl koncert, na který se nezapomíná. A nejenom proto, že laureát Nobelovy ceny v Praze nehraje každý den, navíc v tak komorním prostředí – skoro intimní atmosféru mu dodával zřasený samet za střídmě nasvícenou scénou.

Vsedě za piánem a se skvěle sehranou čtveřicí muzikantů za zády na dvě hodiny trvajícím nedělním koncertě zahrál dvě desítky písniček ze svého bohatého repertoáru. Zazněla mezi nimi třeba Highway 61 Revisited, nebo něžná a poklidná verze Don’t Think Twice, It’s All Right. A pražské publikum mohlo během jediného roku porovnat, jak slavnou Like A Rolling Stone pojímají Rolling Stones, a jak si s ní hraje sám pan autor.

Koncert se jako obvykle obešel bez řečí a promluv, stačila jen muzika. Někdy dost podobná verzi známé z desek, někdy v nečekaných úpravách, někdy k nepoznání, jako třeba Blowin‘ in the Wind v přídavku. Překvapovat uměl Dylan vždycky, a naštěstí v tom vytrval. Kdo ví, co nabídne na dalších dvou pražských koncertech.

 

Bob Dylan,

Praha, Lucerna, 7.4.2019 (další koncerty 8. a 9.4. 2019)

Comments

comments

Vyhledat