Supraphon spustil svůj podcast ve dvou řadách. Nabízí premiéru epizody s Mišíkem

Vydavatelství Supraphon rozběhlo hned dvě podcastové řady. V té, která se jmenuje „Supraphon podcast“, se můžeme zaposlouchat do vyprávění interpretů, tvůrců a dalších zajímavých osobností spojených s popem, rockem, folkem, country music či s mluveným slovem.  Série „Supraphon Vivace podcast“ je věnována protagonistům klasické hudby a volně navazuje i na newsletter Vivace, který Supraphon již několik let vydává.

 

Cílem podcastů Supraphonu je dát možnost nahlédnout pod pokličku jednoho z historicky nejvýznamnějších tuzemských hudebních vydavatelství. Hovory s muzikanty, se zpěváky, ale i se skladateli či s producenty a dalšími tvůrci nových i legendárních nahrávek přiblíží specifický svět hudebních alb a audioknih.  V obou podcastových řadách se odráží, že Supraphon je živým organismem, kde se stále něco zajímavého děje. Vyprávění se točí nejen o aktuálních novinkách a zajímavostech, ale také připomíná různá výročí. Nové epizody „Supraphon podcast“ a „Supraphon Vivace podcast“ se objevují střídavě vždy v pondělí na všech dostupných podcastových platformách.

 

Průvodci prvních dílů jsou zkušení publicisté Tomáš Pilát a Marek Šulc, které dále doplní různé osobnosti, jež v Supraphonu přímo působí nebo s ním spolupracují. V rámci již zveřejněných epizod „Supraphon podcast“ můžete slyšet rozhovory s populární zpěvačkou Dashou, se swingovým zpěvákem Janem Smigmatorem či s vokální formací 4 Tenoři. Zaujme i povídání s Martinem Kláskem o historii Divadla Spejbla a Hurvínka. Aktuálně, od pondělí, 18. ledna 2021, nabízí „Supraphon podcast“ rozhovor hudebního publicisty a producenta Supraphonu Karla Deniše s legendou českého rocku Vladimírem Mišíkem. Na pondělí 25. ledna se chystá podcast s Naďou Dvorskou – producentkou audioknihy „Korespondence Boženy Němcové“, která vyšla u příležitosti minisérie „Božena“, již právě uvádí České televize.

foto Lukáš Kadeřábek

Supraphon Vivace podcastnabízí epizody s klavíristou Janem Bartošem, který hovoří o svém novém albu s dílem Vítězslava Nováka, i o nedožitých devadesátinách legendárního klavírního virtuosa Ivana Moravce. Dále byly zveřejněny rozhovory s hobojistou Vilémem Veverkou a se Smetanovým triem. Ve výhledu je podcast s Doležalovým kvartetem, které nahrálo neznámé skladby barokního skladatele Josefa Myslivečka.

 

Supraphon podcast s Vladimírem Mišíkem: https://lnk.to/PodcastVladimirMisikPR

Supraphon podcast: https://www.supraphonline.cz/podcast/supraphon-podcast

Supraphon Vivace podcast: https://www.supraphonline.cz/podcast/supraphon-vivace-podcast

Comments

comments

Vyhledat