Surreálné světy Slauson Malone 1 a Rachiky Nayar se spojí ve Studiu Hrdinů

 

Tvorba, která posouvá a smazává hranice mezi instrumentální i elektronickou hudbou, atmosférické melodie i neprozkoumané prostory sonického světa. Pouze do pražského Studia Hrdinů přijede 16. listopadu exkluzivně dvojice umělců ohledávajících surreálné zvukové světy – producent Slauson Malone 1 a hudebnice Rachika Nayar.

 

Rachika Nayar si ve své tvorbě pohrává s ambientní senzitivitou i elektronickým maximalismem a s nečekanou lehkostí prolíná a transformuje zvuky akustické a elektrické kytary. Na loňském albu Heaven Come Crashing navazujícím na úspěšný debut Our Hands Against the Dust neopouští svůj kontemplativní přístup, ale vydává se s ním vstříc emocím tanečního parketu a prohlubuje svůj vnímavý přístup k hudbě.

 

Tvorba Jaspera Marsalise alias Slauson Malone 1 se pohybuje na pomezí experimentálního hip-hopu a ambientní elektroniky, bere si ale i prvky free jazzu nebo lo-fi, ze který staví pestré zvukové obrazy. Témata identity, prožívání emocí i velkých společenských otázek tu zaznívají za doprovodu unikátních melodií a dávají vzniknout hlubokým prožitkům. Kromě toho je Slauson Malone 1 jedním ze čtyř kurátorů letošního Le Guess Who? a čeká ho i společné turné s King Krule a nově také podpis u slovutných Warp Records, u nichž vydá další desku. 

 

Po boku zahraničních hostů se představí také experimentální projekt hudebnice eastworks v unikátním koncertním setu v úpravě pro živé nástroje, vytvořeném v kolaboraci s hudebníky Dominikem Gajarským a Františkem Převorovským. Večer pak doplní Ondřej Holý alias dné se svým letošním albem. „Basic Living je ve zkratce o tom, že jste doma, koukáte na You Tube a život je ok,“ říká dné. Album podle něj slouží i jako protilék vůči umění, které se zabývá „koncem světa, klimatem nebo současnými společenskými problémy. Všechno to jsou validní zdroje pro umění, jen jsem chtěl udělat písně o tom, co se děje mezi tím.“ Čekají nás organické beaty, šumivé samply a lo-fi estetika.

 

Vstupenky jsou v síti Goout za 450 Kč.

Rachika Nayar + Slauson Malone 1 + eastworks + dné

  1. listopadu 2023, 19:30

Studio Hrdinů

 

fb event › https://www.facebook.com/events/1256570675227462 

vstupenky › https://goout.net/cs/listky/slauson-malone+rachika-nayar/fplt/

web akce › https://www.heartnoize.cz/rachika-nayar-slauson-malone-1-prague-concert-2023

 

 

eastworks

https://eastworks.bandcamp.com/album/new-world-wide

 

dné

› https://dnemusic.bandcamp.com/album/basic-living

 

www.heartnoize.cz

 

Comments

comments

Vyhledat