Světy počítačových her se promítají i do komiksů

foto: nakladatelství Crew
foto: nakladatelství Crew

Počítačové hry už nejsou žádná novinka, jejich obliba i vliv jsou však nadále na vzestupu. Dnes už je najdete nejen v prodejnách počítačových her, ale i v poličkách knihkupectví – hry totiž zdaleka nejsou jen o akci. Přinášejí celé nové světy plné nádherných prostředí.

„Hry jsou momentálně asi nejsilnější součástí popkultury,“ říká Jiří Pavlovský z Nakladatelství CREW. „Jsou fenoménem, který zastiňuje dokonce i filmy. Koneckonců, s filmem lidé stráví dvě hodiny života; u počítačové hry je těch hodin několik desítek, někdy i stovek. Navíc je prožitek mnohem osobnější. Nejde jen o to, že jsou ve hře sami za sebe, rozhodují se podle svých názorů a představ o světě… ale díky volným světům zažívají u mnoha her i své vlastní, neopakovatelné příběhy. I to zesiluje hráčovy emoce a touhu se do ‚svého‘ světa opět vrátit. Třeba v knižní či komiksové podobě.“

Asi nejsilnějším fenoménem je v tomhle směru legendární hra World of Warcraft, která přináší rozlehlý svět se spoustou bytostí a s vlastní historií. Ta se ostatně stala předmětem třídílné publikace Kronika World of Warcraft, kterou u nás vydalo Nakladatelství CREW. Kromě nich se fantasy svět, ve kterém spolu bojují lidé a orci, promítnul i do románů a do celé komiksové série. Nedávno u nás navíc vyšla vskutku monumentální kniha Světy a umění Blizzard Entertainment, plná nádherných obrázků a textů pro všechny příznivce her World of Warcraft, Diablo, Starcraft… či prostě jen fantasy světů. Fanoušci světů Blizzardu tu najdou více než sedm set kreseb, návrhy ikonických postav, krajinky – i informacemi nabité a zábavné komentáře ze zákulisí!

Další herním hitem, který pronikl do dalších médií, je série Assassin´s Creed. Tato řada přináší nejen strhující akci, ale i zábavnou cestu do historie – ať už je to renesance, antika, francouzská revoluce, boje za samostatnost Ameriky, či prastarý Egypt. Z tohohle prostředí vychází nejen jedna z posledních her, která se mimochodem používá už i jako učební pomůcka, ale také nová, zcela samostatná komiksové kniha. Právě vycházející komiks Origins (4.12.2018) nás vezme na dvůr královny Kleopatry a do Říma, kde se zrovna plánuje Césarova vražda. To ale není první komiksová kniha ze světa Assassin´s Creed u nás. Už dříve se čtenáři vypravili mezi Aztéky či do Salemu… a zapletli se do nových soubojů asasínů a templářů!

Hitem počítačů je i Overwatch. Tuto týmovou multiplayerovou střílečku od roku 2016 hrají miliony hráčů, jež uchvátilo množství postav i rozmanitá grafika. Rozmanitost přináší i sborník komiksových povídek ze světa Overwatch. Hráči tu najdou své oblíbené hrdiny, prožijí jejich dobrodružství a často i objeví tajemství jejich minulosti. Dojde na vlakovou loupež, první dny týmu Overwatch pod vedením Comandéra Morrisona, ale třeba i na oblíbenou Tracer na lovu perfektního vánočního dárku. Příběhy jsou svižné a zábavné, aby bavily i neznalce, ale obsahují dost odkazů, aby potěšily i zažrané fandy hry.

Ani to ještě zdaleka není všechno. Vyšel i komiks ze světa Mass Effectu, obrovský úspěch měly tři knihy se Zaklínačem, dětské zpracování zábavné strategické hry Plants vs. Zombies či Angry Birds. Počítačové hry jsou fenoménem, který se promítá do knih, do filmů, do televize… a teď i do komiksů. A právě komiksy sedí svou vizualitou k hrám možná ze všeho nejlépe.

Všechny tituly jsou k dostání u dobrých knihkupců a v e-shopu Nakladatelství CREW.

Comments

comments

Vyhledat