Svěží po celý den? Jde to!

 

Místo příjemných jarních dní, na které jsme se tolik těšili, nás zaskočily teploty dosahující kvalit parného léta. Není si na co stěžovat, mrazíků už bylo dost a slunce se nikdy neomrzí, ale přeci jen se díky tomu pár problémů objevilo. Co s těmi novými jarními kousky, na které padla skoro celá výplata? Kde narychlo nahnat přírodní opálení a neukazovat holá lýtka jako z vápenky?  A jak proboha bleskově přeměnit zimní faldíky na letní super sexy tělo? Na všechno řešení bohužel nemáme, ale o tajemství, jak zůstat i v tom nejparnějším dni voňavá a obklopena pocitem svěžesti, se s vámi rádi podělíme.

Základem k tomu se nepotit více, než je nutné, je volba dobrého oblečení. Všechny to známe. Přírodní vzdušné materiály, jako jsou bavlna nebo len, dovolí naší pokožce dýchat a jsou proto pro horké dny jasnou volbou. Syntetické látky jsou naopak zlo. Ale opravdu máme všechny na to kupovat si pravé hedvábí, nebo raději zvolíme jeho levnější napodobeninu? V tomto případě je ideálním řešením volba kvalitního antiperspirantu, na který se budete moci spolehnout. Antiperspirant totiž na rozdíl od deodorantu díky svému složení opravdu napomáhá snižovat tvorbu potu.

Tip: Vyzkoušejte antiperspirant Rexona Active Protection + Invisible. Díky speciální formuli je vůně uvolňována postupně a to v návaznosti na to, jak velkému stresu nebo fyzické aktivitě jste zrovna vystavena. Jednoduše by se dalo říci, že čím více se pohybujete, tím více voníte. Nová Rexona byla navíc speciálně vyvinuta tak, aby vaše oblečení zůstalo krásné a beze skvrn.

Dalším základním pravidlem pro to, jak zůstat svěží po celý den, je sprcha. Toto triviální tvrzení možná není potřeba zdůrazňovat. Čichové buňky bohužel někdy naznačují opak. Obecně se lidé dělí na dva tábory –  jedni nemůžou jít spát bez toho, aby ze svého těla smyly nečistoty celého dne, druzí si nedokáží představit ráno bez sprchy, jako osvěžujícího startu. Jistě, je to každého věc a ani jedna z variant není špatně. Ale brzy se k horkým dnům přidají i horké noci a pravidelná ranní očista tak nabyde na významu. Navíc se k této možnosti přiklání o řada odborníků. Například profesorka dermatologie z univerzity Yale říká: „Sprcha ráno nám dopřává lehkou meditaci před hektickým dnem, uvolnění a zároveň přípravu na pracovní vytížení.” Pokud jste právě dospěli k názoru, že bude nejlepší volit ranní i večerní očistu, jste na omylu. Klasické „nic se nemá přehánět“ platí i v tomto případě a mohli byste si tak zadělat na dehydrataci pokožky a různé kožní problémy.

Tip: Pokud hledáte recept na to, jak si zpříjemnit těžká rána, vyzkoušejte unikátní sprchové gely od Rexony, které jsou speciálně určené pro ranní očistu. Vybrat si můžete hned z několika variant, které zanechají vaši pokožku osvěženou a krásně provoněnou. Stačí si dopřát osvěžující sprchu, která vám rozproudí krev v žilách a nabije vás energií pro zvládnutí každé výzvy.  

 

Na to, jak svěží se cítíte, a jak působíte na své okolí, mají lví podíl i vaše vlasy. Je pěkné, že jste celá zahalená do neodolatelné vůně a máte na sobě nejnovější kolekci vyhlášeného módního domu, mastná hříva celý dojem ale zkazí. Jistě, domněnky, že každodenní mytí hlavy vlasům nedělá dobře a že odebírá pokožce hlavy přirozenou obranyschopnost, jsou již vyvráceny. Tedy za předpokladu, že používáte kvalitní vlasovou kosmetiku, na které se opravdu nevyplatí šetřit. Ale ruku na srdce, vážně máte každý den čas a chuť se touto činností zaobírat? Skvělým trikem je proto sáhnout po suchém šamponu, který dokáže vlasy oživit a dodat jim svěží vzhled i druhý den po umytí.  

Tip: Suchý šampon TONI&GUY z řady Creative má hned dvojí využití. Nejen že zbaví vlasy mastnoty a dodá jim tak matný vzhled, ale také jim nadzvedne kořínky a dodá požadovaný objem. Zároveň ho můžete použít i pro docílení divokého looku při tupírování.

 

Comments

comments

Vyhledat