Synchronizované vernisáže na Pragovce pokračují

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Pragovka Gallery a The White Room vás srdečně zvou na další z řady synchronizovaných vernisáží.

Hromadné zahájení proběhne 24. 5. v 18:00 v areálu Pragovky, následně bude věnován prostor jednotlivým výstavám individuálně. Během jednoho večera tak budete moci projít všemi třemi galerijními prostory v Pragovka Art District a vyslechnout si autorský a kurátorský výklad tří nových výstavních projektů: Tomáš Pavlacký: Your Bloom (kurátorka Klára Burianová); Olga Mikh FedorovaMilan MazúrIryna Zakharova: CHIASMUS (kurátor Viktor Čech); David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě (kurátor Petr Vaňous).


program:
18:00 společné zahájení výstav: Tomáš Pavlacký: Your Bloom; Olga Mikh Fedorova, Milan Mazúr, Iryna Zakharova: CHIASMUS; David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě
18:15 vernisáž výstavy: Tomáš Pavlacký: Your Bloom / Pragovka Gallery Entry
18:30 vernisáž výstavy: Olga Mikh Fedorova, Milan Mazúr, Iryna Zakharova: CHIASMUS / Pragovka Gallery Rear
19:00 vernisáž výstavy: David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě / The White Room

Tomáš Pavlacký: Your Bloom
kurátorka: Klára Burianová
Pragovka Gallery Entry
24. 5. – 15. 6. 2018


Post-digital-Site spefic projekt Your Bloom Tomáše Pavlackého (*1987) je zaměřen na místo svého vzniku a prezentace, Pragovky, její vnitřní i vnější prostředí, environmentální i sociální. Pavlackého instalace v základu vychází z charakteru místní architektury, zároveň poskytuje skryté informace o aktuálním dění na Pragovce.

Olga Mikh Fedorova, Milan Mazúr, Iryna Zakharova: CHIASMUS
kurátor: Viktor Čech
Pragovka Gallery Rear
24. 5. – 5. 7. 2018


Jsme věc či průsečík vektorů? Kráčí po ulici předmětná reprezentace našeho v sociálních sítích neustále plovoucího já, nebo jsme naopak evolučním rozšířením organické hmoty této planety, jejími chapadly, do sféry jiného, digitálního bytí? Hra s estetikou materiálových instalací a s počítačovou grafikou, 3D modely či se spektakulární iluzí postprodukované řeči pohyblivých obrazů dnes často tvoří i v umění spojité nádoby, leckdy i v rámci tvorby jednoho autora. V podobném duchu by měla být realizována i výsledná podoba této výstavy složené z tvorby 3 tvůrců.

David Pešat, Ondřej Maleček: Doma na výletě
The White Room
Kurátor: Petr Vaňous
24. 5. – 15. 6. 2018


Název výstavy dvou malířů střední generace Davida Pešata (1980) a Ondřeje Malečka (1977) evokuje paradoxní situaci, totiž vědomí dočasnosti pobytu v místě, které je všeobecně vnímáno jako stabilní, budované útočiště a podvědomě spojováno s klidem a zázemím – domov (ale třeba také ateliér, coby místo pracovní koncentrace). Být „doma na výletě“ však znamená být si vědom jistoty v nejistotách a naopak nejistoty v jistotách. Je to vědomí otevřených cest, které zneklidňují. A to je také základní předpoklad jakékoliv živé tvorby. Totiž nenechat se ochočit svými vlastními schopnostmi a zkoušet stále něco nového a jinak. Nepodléhat stereotypům ani v rovině vnímání, ani v rovině reflexe a výrazu. 

Comments

comments

Vyhledat