Tak co doma? Anketa (IV.)

Máme pro vás novou anketu. Většina z nás nechodí do práce v běžném režimu – a nikdo z nás nechodí v běžném režimu za zábavou. Jak to dělají ostatní, jak si se situací poradí? 

 

Ira Svobodová, výtvarnice

foto archiv Iry Svobodové

Co děláte doma, když nemůžete být venku?
Jsme v jednom domě celá širší rodina, tak společně vaříme, hrajeme si s dětmi, povídáme si.. je to pro mě trochu jako návrat na mateřskou. Na všechny už trochu doléhá řekněme intelektuální únava z této situace, takže míváme často dost legraci. Já se snažím dělat přípravy na práci v ateliéru, pořádek ve všem co mi přijde pod ruku a udržovat mysl i tělo cvičením.
Je něco, v čem je pro vás aktuální situace i pozitivní?
Myslím, že velmi pozitivní je to v tom, že jsem se všichni zastavili a máme čas se zamyslet nad tím jak moc důležité je zdraví, rodina a hlavně svoboda.
Co plánujete, až mimořádná opatření skončí?
Budu si hodně užívat dny kdy budu moct zase volně dýchat, setkávat se přáteli u dobrého jídla a pití, chodit na kulturní akce a hrát badminton.

Alexmonhart

foto archiv Alexmonhart

Co děláte doma, když nemůžete být venku?

Produkujeme roušky, ale abychom se přiznali, občas vyběhneme alespoň na zahradu. Zároveň máme několikaměsičního syna, tak to bereme jako jedinečnou možnost se věnovat rodině.

Je něco, v čem je pro vás aktuální situace i pozitivní?

Lidskost. Hrozně vděčíme naší švadleně Táně, která z našich materiálů šije ústenky pro dětský domov a porodnici v Apolináři a také Eleze, což je firma, kde šijeme za normálních okolností batůžky, ale momentálně se nám snaží pomoci vykrýt objednávky z Instagramu, kde si lidé mohou objednat naši ústenku jen za dobrovolný příspěvek na výrobu a materiál.  Původně jsme chtěli šít pro naší komunitu okolo značky, kamarády a jejich blízké. Trochu se to však vymklo kontrole a teď se snažíme šít alespoň stovku denně.

Co plánujete, až mimořádná opatření skončí?

Rádi bychom navázali tam, kde jsme museli kvůli koronaviru skončit. Spočítáme ztráty a pojedeme značku Alexmonhart na dvěstě procent, abychom se z toho dostali. Situce není lehká pro nikoho, ale je pravdou, že pro nás designéry a malé podnikatele je to zdrcujíci. Asi i proto jsme se vrhli do šití ústenek, abychom si udrzěli rytmus nedospánků a pracovního vysílení a nemysleli tak na tíživou situaci.

 

ALEXMONHART

Za značkou stojí manželé Alexandra Steklík Monhart a Daniel Steklík. Alex studovala filmovou vědu a francouzskou filologii a Daniel marketingovou komunikaci a mediální studia. To, že nevychodili módní obor, berou jako výhodu, díky níž mají jinak nastavené hodnoty pro věci, které vyrábí. Tou hlavní z nich je, že by zákazníka měly přežít, předávat se, dědit. A tuhle hodnotu chtějí udržovat i v rodinné firmě, do které se před pár měsíci narodil syn, který třeba jednou naváže na jejich myšlenku.


Další ankety čekejte brzy!

PS: Sledujte naše sociální média. Pod hashtagem  #protisedidoma najdete tipy na to, co dělat doma.

Comments

comments

Vyhledat