Telegraficky: John Grant v Meetfactory okouzlil

foto Hörður Sveinsso
foto Hörður Sveinsso

„Kluk z Michiganu“ John Grant do Prahy a předvedl poučenému publiku v Meetfactory, jak dobře jeho písničkářství funguje.

I když se lidi na koncerty vracejí a třeba na Fontaines DC den předtím bylo podle našich informací úplně narváno, sál byl poloplný – což je z hlediska diváka, který nemá rád davy, samozřejmě komfortní. Lidi udělali komornímu koncertu odehranému jen ve dvou atmosféru i tak. Velmi hezky znějící klavír, Grant v dobré hlasové formě a především s příběhy, které vypráví svým hořkosladkým stylem, to byla radost.

Z posledního alba Boy from Michigan zazněla jen skladba The Cruise Room, jinak šlo o průřez kariérou. Vrcholem večera byl hit GMF z desky Pale Green Ghosts (2013′, ale mocně vyzněla i Glacier ze stejné desky nebo Queen of Denmark ze stejnojmenného alba z roku 2010.

Klavír zněl až velebně a Grantovy cituplné, ale s nadhledem podané písně o tisíci vlastních i cizích poklescích (skvělým příkladem je jeho zmíněný největší hit GMF, kde mimo jiné vypráví, jak v dialogu poslouchá druhou stranu jen proto, aby mohl mluvit on) vyzněly v téhle podobě super. Stálo to za to.

 

Pět Grantových písniček pro představu, o co jste přišli:

John Grant

Praha, Meetfactory

28.3.2022

Comments

comments

Vyhledat