Krátce: Peter Hook v LMB

Všechny fotografie Jiří Janda
Všechny fotografie Jiří Janda

Peter Hook se vrátil do Prahy se svým projektem oživujícím písně New Order a Joy Division. Letos přehrává alba, která vyšla pod názvem Substance.

 

Koncert v LMB trval ke třem hodinám. První polovinu obstaral repertoár od New Order, po pauze večer gradoval s hity Joy Division. Je znát, že hudba těch kapel oslovuje i mladou generaci, a tak nešlo jen o sraz abiturietů, byť starších lidí nebylo málo.

Oproti minulému koncertu navíc zpívá kromě Hooka, který je v téhle kapele frontmanem, ještě kytarista. Je to celkem ku prospěchu věci, protože Hooky je sice ikona a jeho base se nic nevyrovná, ale stran zpěvu to není ideál, plus osobně mám jeho barvu hlasu za spíše nepříjemnou, takže příspěvek kolegy, který zní lahodněji, byť není pěveckým objevem století, docela vítám.

Sound byl trochu moc nahlas a tam, kde člověk nepropadal úvahám o návštěve ušaře, zase byl nehezký zvuk bicích, takže podmínky nebyly tak docela optimální – přesto se kapele podařilo dostat lidi do varu, nadchnout, okouzlit a na konci podle zvěstí kolegů některé návštěvníky i rozplakat srdcervoucími „divizemi“. Bylo by krásné, kdyby se Hook nějak magicky vrátil do New Order, kteří bez něho sice fungují (ten samý večer hráli v Londýně), ale cosi jim chybí. To se asi nestane, tak aspoň dobře, že tyhle skladby můžeme slyšet od dvou hrajících kapel, které je podávají se zápalem a zručností. Mohlo by být i hůř.

Peter Hook & The Light

Praha, LMB 9.11.2018

/FB EVENT/

Comments

comments

Vyhledat