Tématem leošního festivalu KOMA je DEADLINE

Mezinárodní komiksový festival KOMA letos opět přináší výběr české a zahraniční komiksové tvorby. Hlavním tématem 9. ročníku festivalu je DEADLINE.

Seznámíte se s komiksy nových a zavedených autorek a autorů, studentek a studentů výtvarných škol. Program výstav a přednášek doplní projekty z oboru ilustrace, malby, multimedií, oděvní nebo herní tvorby. Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty. Pro návštěvníky bez rozdílu věku jsou připraveny výtvarné dílny. Festival završí benefiční malování. Výtěžek z dražby děl, které vznikají přímo během festivalu, podpoří neziskovou organizaci Ratolest zaměřující se na sociální a preventivní služby určené potřebným dětem, mladistvým a rodinám.

KOMA vyhlašuje nový OPENCALL na téma DEADLINE. Výzva je určená všem, kteří rádi kreslí komiksy. Vybrané práce budou vystaveny po dobu festivalu a autoři je budou mít možnost představit širokému publiku.

Téma DEADLINE. Fenomén, který tolik vystihuje současnost a tolik určuje budoucnost. Nepřetržitá výkonnost a produktivita. Opak dobrého žití. Tlak společnosti na hraně fyzického a mentálního zdraví.  Negativní a neurotická povaha nevyhnutelnosti deadlinu, za nímž se skrývá zdánlivá konečnost a neměnnost. Deadline není možné odsouvat, deadline se plní. Kde je bod zlomu? Co je po deadlinu? Jaké jsou následky? Deadline nese na druhou stranu i pozitivní významy. Může být cílem, výzvou nebo poučnou cestou. Jeho dosažení pak úlevou, euforií a toužebným odpočinkem…

Program bude zveřejňován na www.festivalkoma.cz (kde lze nalézt také archiv program uplynulých ročníků) a jeho sociálních sítích FB: https://www.facebook.com/festivalKOMA a instagramu: @festivalkoma.

Comments

comments

Vyhledat