The Doors z první řady: Koncertní záznam Live At The Hollywood Bowl ’68 v kinech

The Doors: Live At The Hollywood Bowl '68.
The Doors: Live At The Hollywood Bowl '68.

Legendární americká kapela The Doors letos na podzim slaví padesát let od vydání svého alba L.A. Woman, posledního, na kterém se přímo podílel zpěvák Jim Morrison.

Kapelu připomene i archivní koncertní záznam Live At The Hollywood Bowl ’68. V remasterované a prodloužené verzi vstoupí na plátna kin od 4. listopadu.

 

Ačkoliv se letos slaví kulaté výročí alba L.A. Woman, do kin vstupuje pravděpodobně nejlepší koncertní záznam, který kdy tahle kapela v čele s Jimem Morrisonem natočila. Tohle vpravdě legendární vystoupení bylo zaznamenáno 5. září 1968 a The Doors tehdy propagovali své třetí album Waiting For The Sun.

 

Trailer ke zhlédnutí zde.

Program v jednotlivých kinech zde.

 

Kinosály se tak rázem promění v koncertní haly a diváci budou mít jedinečnou příležitost si koncert vychutnat doslova z první řady. Jim Morrison, Ray Manzarek, Robbie Krieger a John Densmore budou doslova na dosah ruky. Kromě muziky a velkých hitů kapely se diváci dočkají mj. i Light My Fire, The End, Five To One, Hello, I Love You či Moonlight Drive, zazní rozhovory s žijícími členy kapely Johnem Densmorem a Robby Kriegerem a rovněž manažerem The Doors Jeffem Jampolem, které byly natočeny exkluzivně pro velká plátna. Záznam bude rovněž poprvé k dispozici v nezkrácené délce.

 

Výrazný kvalitativní posun zaznamenala i technická kvalita snímku. Film byl restaurovaný v Dolby ATMOS® a zvuku 5.1 Brucem Botnickem, tedy původním zvukovým inženýrem The Doors, který nahrál jejich živé představení v Hollywood Bowl v roce 1968 a rovněž koprodukoval album L.A. Woman. Základem pro koncertní snímek The Doors: Live At The Hollywood Bowl ’68 posloužily původní filmové negativy a původní zvukové záznamy. Vše bylo důkladně digitalizováno ve vysokém rozlišení, vyčištěno, zvuk byl nově remasterován. Výsledkem je, společně s dosud neviděnými záběry, koncert v kvalitě, v jaké dosud nebyl k dispozici.

 

The Doors: Live At The Hollywood Bowl ’68 vstoupí do kin od 4. listopadu 2021 v distribuci společnosti Aerofilms.

 

 

 

The Doors: Live At The Hollywood Bowl 68

 

US / 2021 / 92 minut / premiéra 4. listopadu 2021

 

synopse

  1. července 1968 rozzářili Doors pódium Hollywood Bowl svým legendárním představením, které je zároveň považováno za jejich nejlepší filmový záznam. Vystupovali zde se svým třetím albem Waiting For The Sun a singlem číslo 1 ve Spojených státech Hello, I Love You. Kapela v té době vypilovala svá vystoupení a byla na vrcholu formy.

 

Nyní, 4. listopadu 2021, u příležitosti 50 let od vydání posledního studiového alba L.A. WOMAN (1971), přemění tato speciální událost The Doors: Live At The Bowl ’68 Special Edition kinosály na koncertní haly a přiblíží tak Doors fanouškům, jako by stáli vedle Jima Morrisona, Johna Densmora, Raye Manzareka a Robbyho Kriegera, který prohlásil: „Kouzlo, které zvýšilo obraz a kvalitu zvuku této show, umožní každému cítit se, jako by seděl v první řadě Hollywood Bowl.“

 

Na oslavu L.A. WOMAN obsahuje tato speciální událost nové hudební vystoupení a rozhovory s Johnem Densmorem, Robby Kriegerem a manažerem Doors, Jeffem Jampolem, které byly natočeny exkluzivně pro velká plátna.

 

Tento pompézní Special Edition snímek vytváří pro fanoušky kinozážitek jako žádný jiný. Film byl restaurovaný v Dolby ATMOS® a zvuku 5.1 Brucem Botnickem, což je původní zvukový inženýr Doors, který nahrál jejich živé představení v Hollywood Bowl v roce 1968 a koprodukoval L.A. WOMAN. Pečlivě zrestaurovaný z původních negativů, remixovaný a za použití vzorů původních zvukových nahrávek. The Doors: Live At The Bowl ’68 Special Edition představuje koncert v celé délce včetně Hello, I Love You, The WASP (Texas Radio and the Big Beat), Light My Fire a The End.

 

Comments

comments

Vyhledat