TikTok – sociální síť, o níž jste nevěděli, ale vaše děti na ní jsou 

zdroj: TikTok
zdroj: TikTok

Když se namátkou zeptám člověka nad 30 let na TikTok, odpoví mi, že o tom slyšel, že je to pro děti, a jeho to nezajímá, protože za něj bylo zase něco jiného.

Pokud ale máte vlastní byznys, možná byste o této sociální síti měli začít uvažovat jinak. TikTok je v tuto chvíli možná sice populární mezi teenagery (aplikace je podle podmínek používání určená pro uživatele od 13 let a v app storu má rating 12+, což umožňuje rodičům nepovolit potomkům  užívání aplikace), ale tihle teenageři během pár let vyrostou a mohou se z nich stát vaši zákazníci, pokud už budou znát vaši značku. 

zdroj: TikTok

TikTok je mladá sociální síť na sdílení krátkých videí – obvyklá délka je 15-60 sekund. Zprvu byla používaná především na vytváření krátkých lip-sync videí a komediálních videí či ukázek pěveckých talentů. Stala se ohromně úspěšnou a objevuje se v žebříčcích nejstahovanějších světových aplikací a má stamiliony aktivních účtů. Například respektovaný web sensortower.com zabývající se světem aplikací uvádí v listopadovém článku odhad 1,5 miliardy downloadů. Čísla o počtu stažení se liší a firma údaje neposkytuje, nicméně ať už je přesné číslo jakékoli, TikTok je fenomenálně úspěšný.

zdroj: TikTok

Protože je to poměrně nová platforma, spousta stávajících značek a známých osobností tápe v tom, jak přesně formát krátkých videí využívat. Jisté však je, že lipsync a pitvoření není jediné, co můžete na síti TikTok sdílet a být s tím úspěšní. 

zdroj: TikTok

Jak radí marketingoví guruové, sdílejte prostě to, co vám přijde zajímavé a baví vás. Sdílejte pohledy do zákulisí vaší práce. Příkladem toho, jak se úspěšně daří platformu využívat někomu z generace X, je herec Dwayne Johnson https://www.tiktok.com/@therock .


Mezi nejúspěšnější účty s milióny sledujících patří i účet NBA https://www.tiktok.com/@nba , který divákům umožňuje si oblíbené momenty zápasu vychutnávat v nekonečné smyčce.


Zajímavý je i účet redakce Washington Post, kde sdílí kancelářský humor https://www.tiktok.com/@washingtonpost.

Mezi zajímavé adresy patří i https://www.tiktok.com/@instituteofhumananatomy – ta může zajímat všechny studenty medicíny, jelikož ukazuje krátká videa lidské anatomie. 

A u nás?

V češtině je na TikToku spousta uživatelů. Stejně jako na dalších sítích tam jsou hashtagy, které vám mohou pomoci s orientací. Například hashtag jídlo má téměř 2 milióny příspěvků. 


Zkuste si aplikaci sami nainstalovat, a nabídne vám populární české účty sama, zajímavý je třeba účet profesionální kouzelnice https://www.tiktok.com/@magician.kelly. Objevte TikTok!

 

-113kw-

 

Comments

comments

Vyhledat