Jablkobraní 2021 nabídne samosběr a možnost vyrobit si mošt

Jablkobraní 2021
Jablkobraní 2021
Babí léto se každoročně pojí s hojností a dozráváním jablek, proto spolek Na ovoce přivítá v sadu Na Krutci všechny sběrače a česače, kteří budou mít chuť natrhat si čerstvá jablka přímo ze stromů. Počínaje nedělním polednem budou za drobný poplatek k dispozici žebříky a další potřebné vybavení.
A stejně jako loni zde můžete znovu použít drtící Šlapostroj a okamžitě proměnit svůj ovocný úlovek v lahodný mošt... Není totiž nad to, nasbírat si a zpracovat ovoce vlastníma rukama! Krutecký sad má ale hodně co nabídnout i případě, že si netoužíte naplnit košíky – je to místo jako stvořené pro chvíle odpočinku, procházky a rodinné pikniky.Jablkobraní se uskuteční za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, načesané ovoce je zdarma. Zažijte město jinak a objevte ovocné oázy uprostřed Prahy! Těšíme se na vás, jste srdečně zváni!

PRAKTICKÉ INFORMACE:

KDY: 19.-22.9.
KDE: sad Na Krutci, Praha 6
DOSTUPNOST: bus 116, 161, 312, 316, 356 / zastávka Jenerálka, bus 225 / zastávka Na Pastvinách (dále viz. přiložená mapka)
MAPA: https://na-ovoce.cz/fruit/detail/32001/
PŮJČOVNÉ: 50 Kč/h za žebřík a česáček
každý den od 10.00-18.00
“Zachráněná jablka” si na místě budete moci vylisovat – mošt poteče proudem! 🍹

💡 O SADU NA KRUTCI
Cesta Šáreckým údolím je mnohým známá, málokdo však ví, že se nedaleko přírodní památky Jerenálka rozprostírá ovocný sad Na Krutci, který čítá na 450 stromů. Krutecký sad se skládá ze tří jabloňových a jednoho slivoňového, které zde byly vysazeny okolo roku 1950. Od roku 2013 procházel obnovou, jejíž součástí byla také dosadba nových stromů.
Staré slivoně už bohužel neplodí, zato jabloně stále nabízejí i přes svůj pokročilý věk bohatou úrodu ovoce. Zahlédnout či ochutnat v něm můžete staré odrůdy jako Boikovo obrovské, Citronové zimní, Strýmka, Parména zlatá a mnohé další.

Comments

comments

Vyhledat