Tip na víkend: Festival nepopulární hudby MikuLOVE

Tata Bojs Foto Salim Issa
Tata Bojs Foto Salim Issa

Již v pátek a sobotu 27. a 28. srpna proběhne v nově zrekonstruovaném areálu amfiteátru v Mikulově hudební festival MikuLOVE. Svojí dramaturgií, podtitulem Festival nepopulární hudby i označením jako 20. 1. ročník naváže na dvacetiletou tradici festivalu Eurotrialog, který do své smrti v roce 2019 pořádal na stejném místě hudebník, promotér, fotograf a dobrá duše alternativní hudby Romek Hanzlík. 

 

Dramaturgem letošního programu se stal Romkův dlouholetý přítel a kolega z kapel FPB a Už jsme doma Miroslav Wanek. Festival pod jeho „taktovkou” nabídne během dvou dnů na dvou scénách v příjemném parkovém prostředí amfiteátru dvacet pět kapel a hudebníků. Vystoupí například Tata Bojs, Dunaj, Jiří Schmitzer, Ty Syčáci, Khoiba, Už jsme doma, The Atavists, Tornádo Lue, Vladivojna La Chia a Petr Uvira, Zuby nehty, Kalle, Boo, Cermaque, Ponk, Houpací koně, Budoár staré dámy a další.

 

Nebude chybět doprovodný program jako výstava fotografií Máj Romka Hanzlíka na zahradě mikulovského zámku, sobotní sólový koncert Jardy Svobody v Horní synagozeretrospektivní výstava festivalových fotografií Karla Šustera, autorské čtení v literárním stanu nebo oficiální afterparty v baru U Zajíce.

 

„Festival MikuLOVE navazuje na dvacetiletou tradici festivalu nepopulární hudby Eurotrialog, který byl spjat s Romkem Hanzlíkem a jeho snahou dávat prostor nekomerční – nemainstreamové hudbě. Romek Hanzlík bohužel v roce 2019 zemřel, ale v jeho snaze bychom rádi pokračovali,” vysvětlují na úvod Petr Pošvic a Radim Svatoň, přátelé a kolegové Romka Hanzlíka, kteří pokračují v pořádání tohoto festivalu. „Chceme pokračovat jednak kvůli Romkově památce a jednak proto, že takových akcí, jako byl Eurotrialog, je i v rámci Evropy málo. Jsme přesvědčeni, že platforma, kde se mohou představit soubory a umělci ´okrajových´ žánrů, je zde potřebná a nesmírně užitečná,” dodávají.

 

A Romkova životní partnerka Lada Kuruczová k tomu sama říká: „Jsem si jistá, že Romkovým přáním by bylo, aby festival v Mikulově pokračoval. Proto jsem s touto nabídkou oslovila jeho nejbližšího přítele a další spolupracovníky a kamarády, se kterými pořádal dvacet let zahraniční koncerty – Míru Waneka, Radima Svatoně a Petra Pošvice, kteří tuto nabídku bez váhání přijali a hned se pustili do organizace dalšího ročníku. Moc jim za to děkuji.

 

Festival MikuLOVE má ve svém názvu zvýrazněno slovo LOVE (láska) a nejde jen o slovní hříčku. „Je to symbolické vyjádření ducha celého festivalu, který je o lásce k hudbě, ale i o lásce mezi lidmi, o toleranci, hledačství, o respektu k ostatním a hlavně o fantazii bez limitů, o nekonečném objevování,” dodávají oba současní pořadatelé.

 

Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji jak v síti GoOut před festivalem, tak i poté na místě. Děti do 15 let věku mají v doprovodu rodičů vstup zdarma. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P získají po předložení na místě slevu. Na e-mailu klub@livermusic.cz je možné získat slevu pro skupiny: akční vstupenky 6+1 zdarma / 10+2 zdarma. Podmínky vstupu návštěvníků se budou řídit aktuálními koronavirovými opatřeními (test, očkování, proběhlé onemocnění), na místě bude možnost antigenního testu zdarma z pojištění nebo za výhodnou cenu.

 

Více informací na www.miku-love.cz.

 

Historie festivalu:

 

Festival Eurotrialog Mikulov založil Romek Hanzlík v roce 1999. Zatím poslední, dvacátý ročník, proběhl v roce 2018. Další léto se festival neuskutečnil z důvodu Romkova úmrtí, v roce 2020 pak neproběhl z důvodu koronavirové pandemie. Proto se letošní ročník dá označit jako 20. + 1. – jako symbol pokračování i začátku s novými pořadateli.

 

Program po dnech:

 

 • Pátek od 16 do 24h: Boo, Ty Syčáci, Čtvrt na smrt, Jiří Schmitzer, Iritující Pýchora, Zuby nehty, Mamapapa Banda, Dunaj, Není němý
 • Sobota od 12 do 24h: Jarda Svoboda sólo, 100% Frreedom, Přetlak věku, Houpací koně, Jana Kozubková, Cermaque, Ponk, Khoiba, Vladivojna La Chia a Petr Uvira, The Atavists, Bezmocné sny, Tornádo Lue, Kalle, Už jsme doma, Budoár staré dámy, Tata Bojs

 

Vstupenky:

 

 • Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut před festivalem a v průběhu i na místě. Ceny: dvoudenní – 990 Kč, dvoudenní (sleva pro studenty) – 790 Kč, pátek – 590 Kč, sobota – 790 Kč. Děti do 15 let věku v doprovodu rodičů zdarma. Akční vstupenky 6+1 zdarma / 10+2 zdarma na klub@livermusic.cz.
 • Děti do 15 let v doprovodu rodičů mají vstup na festival i stanování zdarma!

 

Praktické informace:

 

 • Širší areál (se stanovým městečkem a dalším zázemím) bude otevřen non-stop, vnitřní amfiteátr (stage) bude otevřen vždy hodinu před začátkem programu a uzavře se hodinu po skončení programu. Tedy v pátek 27. 8. od 15:00 do 01:00 a v sobotu 28. 8. od 11:00 do 01:00.
 • Kapacita areálu bude snížena dle aktuálních nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR a budeme dbát na vaši bezpečnost a dodržovat hygienická opatření.
 • Pro vstup do areálů je nutné platné potvrzení o absolvovaném antigenním nebo PCR testu, prodělané nemoci Covid-19 v posledních 180 dnech nebo ukončeném očkování (minimálně 14 dní od druhé dávky).
 • Na místě bude možnost se nechat otestovatRegistraci je nutné provést pro níže:

27.8.: https://covidspot.reenio.cz/cs/#/term/P295800/2021-08-27;viewMode=day

28.8.: https://covidspot.reenio.cz/cs/#/term/P295801/2021-08-28;viewMode=day

 

 • V areálu festivalu je k dispozici stanové městečko, doporučujeme jej zarezervovat předem.
 • Vjezd aut do areálu bohužel není povolen.
 • Pro parkování doporučujeme využít záchytné parkoviště v ulici Jiráskova a jakékoliv další oficiální parkovací místa města.

 

MikuLOVE 2021

Festival nepopulární hudby

 1. + 1. ročník
 2. – 28. 8. 2021

Mikulov – amfiteátr, zámek, synagoga, galerie Konvent a další místa

 

Vystoupí: Tata Bojs, Khoiba, Už jsme doma, The Atavists, Dunaj, Tornádo Lue, Ty Syčáci, Jiří Schmitzer, Zuby nehty, Boo, 100% Frreedom, Vladivojna La Chia a Petr Uvira, Kalle, Jarda Svoboda, Přetlak věku, Iritující Pýchora, Cermaque, Čtvrt na smrt, Ponk, Houpací koně, Budoár staré dámy, Mamapapa Banda, Jana Kozubková, Bezmocné sny a Není němý.

www.miku-love.cz

 

Spolupráce na realizaci: Městský úřad Mikulov, Mikulovská rozvojová organizace, Rádio Beat, Galerie Konvent, Zámek Mikulov

 

Festival je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a Jihomoravského kraje

 

Comments

comments

Vyhledat