Tip na výlet: zahájení umělecké sezóny na zámku Bechyně

Chen Zhen – Back to Fullness, Face to Emptiness
/ Foto: GALLERIA CONTINUA Copyright: © ADAGP, Paris Photographer: Ela Bialkowska
Chen Zhen – Back to Fullness, Face to Emptiness / Foto: GALLERIA CONTINUA Copyright: © ADAGP, Paris Photographer: Ela Bialkowska

V sobotu 3. června 2023 od 16 hodin se za účasti umělců a galeristů uskuteční slavnostní zahájení umělecké sezóny na zámku Bechyně. Součástí programu je také veřejná diskuze, kterou moderuje renomovaný český filozof a ekonom Tomáš Sedláček.

Výstavní koncepce nadcházejícího ročníku akcentuje téma, které propojuje umění s realitou současného světa. Ve světle zásadních společensko-politických událostí předešlého a letošního roku vstoupily do občanské každodennosti naléhavěji otázky lidské existence, integrity a práv, a především svobody v mnoha aspektech tohoto slova.

Kurátorský výběr umělců a umělkyň zkoumá bohaté vztahy mezi uměním a politikou a zaměřuje se na díla, která jsou formálně inovativní i politicky výmluvná. Tematická koncepce reflektuje nejisté aspekty současné existence, včetně ohrožení zásadních tradic, institucí a vztahů. Umění neuplatňuje svou sílu v oblasti politiky a nedokáže zamezit růstu nedemokratických hnutí či tendencí. Přesto nás umělecké výpovědi mohou navigovat a sloužit jako nepřímí průvodci naším životem a uchopením světa.

 

Vystavující umělci:

Sochařský park: Matěj Frank, Zhanna Kadyrova, Krištof Kintera, Ornaghi & Prestinari, Tereza Štětinová, Ana Maria Tavares, Chen Zhen

Zámecká sýpka: Jiří Kovanda & Nedko Solakov | Togehter

 

Současné umění a sochařský park na zámku Bechyně

ve spolupráci s Galleria Continua

4. června – 30. září 2023

Comments

comments

Vyhledat