Tipy na vánoční dárky VIII.

Foto Aaron Burden / unsplash.com
Foto Aaron Burden / unsplash.com

Jako každý rok, i letos přinášíme tipy na vánoční dárky – tradiční i neobvyklé…

Tip na knihu: Chrámy peněz

Budovy bankovních domů a spořitelen zastupují v téměř každém českém městě architektonickou vrstvu, která dnes zpřítomňuje chaotické a hořko-sladkými emocemi prodchnuté období transformace společnosti po pádu totalitního režimu a budování nového demokratického státu.

Kniha přináší příběhy 23 vybraných bankovních domů, které odrážejí specifický regionální kolorit a osobní přístup jejich architektů. Poodhaluje, jaké významy utvářejí jejich křehkou postmoderní identitu, která byla obecně spojována s příslibem nového životního stylu charakteristického pro západní společnost formující se od konce sedmdesátých let 20. století.

Knihu Chrámy peněz s můžete předobjednat přímo v nakladatelství BigBoss Books za 1 650,- Kč.


Tip na víc knih: Členství v Městské knihovně v Praze

Plánujete někomu darovat k Vánocům knihu? A co takhle darovat rovnou celou knihovnu?   

Dárkové členství pro nové čtenáře zařídíte na každé pobočce MKP. Je to jednoduché, stačí obdarovanému zaplatit registrační poplatek a dostanete od nás kartičku v dálkovém balení.

Obdarovat můžete i ty, kdo už do knihovny chodí. Prostřednictvím složené peněžní zálohy jim nadělíte třeba určitý počet rezervací zdarma, tisk na 3D tiskárně (kterou najdete v Ústřední knihovně) nebo roční členský poplatek.


Audiotip: Audioknihy Patti Smith a životopis Kurta Cobaina

Patti Smith – Just Kids/ Jsou to jen děti

Ceněná autobiografická kniha hudebnice Patti Smith – Just Kids je konečně u nás k dostání i k poslechu v českém jazyku. Jsou to jen děti upřímně a zároveň se strhujícím zápalem vypráví o vztahu slavné zpěvačky s fotografem Robertem Mapplethorpem, kterému sepsání knihy Patti Smith slíbila před jeho smrtí.

Patti Smith patří k nejvýraznějším tvářím dějin punku a nové vlny. Proslavilo ji už její debutové album Horses z roku 1975 a dlouholetá hudební i literární dráha. Kniha Just Kids vyšla v roce 2010, a stala se součástí několika žebříčků nejoceňovanějších knih daného roku. Zpěvačka za ní také získala prestižní National Book Award. Knihu namluvila herečka Anita Krausová.

K dostání za 399 Kč například na Audioteka.com, či Audiobrlix


Těžší než nebe: životopis Kurta Cobaina

Žil a miloval jako rocková hvězda – a tak také zemřel Poslechněte si příběh jednoho z nejvíce vlivných hudebníků 90.let – Kurta Cobaina, který byl frontmanem kapely Nirvány a zároveň i jeden z nejsilnějších hlasů své generace a hudebního stylu Grunge. Životopis Těžší, než nebe přesvědčivě ukazuje příběh života a odhaluje mnohá dlouho skrývaná tajemství Kurta Cobaina. 

Publicista Charles D. Cross pro knihu natočil více než 400 rozhovorů s Cobainovými přáteli, rodiči a kolegy i od jeho manželky Courtney Love. Los Angeles Times označil knihu jako jednu z nejdojemnějších a nejobjevnějších literárních děl, jaká kdy byla o rockové hvězdě napsána. Do audio podoby knihu načetl herec Matěj Hádek.

K dostání za 449 Kč například na Audioteka.com, či Audiobrlix


Tip na velké prádlo: Bespoke AI pračka Samsung

Superrychlá pračka ovládaná mobilem

Prací cykly praček nebývají zrovna krátké. U designových praček Bespoke AI praček od Samsungu ale můžete tuto dobu zkrátit až na polovinu a ušetřit až pětinu energie. Dávkování pracího prostředku i výběr programu si umí nastavit sama, stačí ji jen zapnout na dálku.

Cena od: 16 990 Kč, více informací najdete na webu samsung.cz


Typ na dsekovou hru: Se Stim Smiř!

Tvůrci komiksu Opráski sčeskí historje přicházejí se zbrusu novou deskovou hrou. Země koruny české zachvátila válka. Zvítězí husité nebo císař Zmikund? Přidejte se na jednu ze stran, obsazujte města a rozhodněte o budoucnosti království. Cílem hry je obsadit většinu, tedy alespoň 4 ze 7 měst na hrací ploše. Kdo toho dosáhne, získá kontrolu nad celým královstvím a je vítězem hry.

Pravidla jsou jednoduchá a tak můžete válčit i s hráči od pěti let.

Hru můžete koupit na webu grada.cz


 

Tip pro ni: Scotch & Soda I AM EDP for Her

Dámská parfémovaná voda Scotch & Soda I AM přináší osobitou vůni pro každou ženu, která se nebojí projevit. Ovocné tóny jablka s melounem doplňuje růže a vše uzavírá hřejivý kašmír se santalovým dřevem. Jedinečnou vůni vytvořila pro amsterodamskou značku světoznámá parfumérka Philippine Courtière, která pracuje pro jednu z největších a nejprestižnějších parfumérských značek Firmenich. Autorem flakónu je německé designérské studio Christian von der Heide.

Scotch & Soda I AM EDP je k zakoupení na www.aurio.cz za 1 290 Kč.


Fingertip tip: Minora Nails – vánoční limitky

Krásné nehty za 5 minut? Revoluční novinka – znovupoužitelná manikúra minora. 

Stačí 5 minut a vaše nehty jako ze salonu jsou hotové! Zní to jako sen? Objevte snové press-on nehty minora, které se snadno aplikují, vydrží až 7+ dní a výsledek opravdu stojí za to! Umělé nehty minora. se nelámou, takže je lze zastřihováním a pilováním upravovat a dosáhnout tak manikúry na míru. Nehty se jednoduše aplikují pomocí gelových polštářků, které neničí vaše přírodní nehty, a stejně snadno se odstraňují pomocí bambusového dřívka. Poté stačí gelové polštářky z nehtů odstranit a jsou připraveny k dalšímu použití.

Znovupoužitelné press- on nehty minora za 620 Kč koupíte na minoranails.com


Tip kriminální: kniha Sam Kean: Zločiny ve jménu vědy

Žánr True crimes se těší velké oblibě. Někteří vědci touží po poznání a objevech tak moc, že překročí hranici etiky a v zájmu vědy jsou schopni neuvěřitelných věcí a zločinů.

Existuje hranice, kterou by vědci při cestě za poznáním nikdy neměli překročit? Je možné ospravedlnit etické prohřešky nebo dokonce zločiny tím, že se jich lidé dopustili v zájmu dosažení vědeckého pokroku nebo jiného vyššího cíle? Dějiny vědeckého zkoumání jsou plné pozoruhodných i bizarních postav, které při své práci překračují různá tabu, zaplétají se s podsvětím a někdy dokonce skončí na popravišti. Co třeba pár dobrých historek o pirátech a otrokářích se zálibou ve vědě, vykradačích hrobů, vraždícím anatomovi, elektrickém křesle, žárlivých paleontolozích, lobotomii, atomové bombě a ruských špionech, pohlavních chorobách, teroristovi v péči psychologů  a jedné zvlášť nevydařené operaci na změnu pohlaví?

Knihu Sam Kean: Zločiny ve jménu vědy koupíte na grada.cz

Comments

comments

Vyhledat