Tři knižní tipy na březen

repro Euromedia
repro Euromedia

Máme pro vás březnové knižní tipy z Euromedie. Komiksový bestseller i vážnější témata na vás čekají. 

Bernard Schlink: Olga  (vyjde 1. 3. 2019)
Příběh lásky na pozadí dramatických německých dějin od konce 19. století do sedmdesátých let 20. století – od autora slavného Předčítače. Olga je sirotek z chudých poměrů, Herbert syn venkovského statkáře. Oba se vymykají venkovskému prostředí, v němž vyrůstají, a právě jejich jinakost je sblíží. Nadaná a cílevědomá Olga se stane učitelkou, Herbert vyráží do světa, aby přispěl k velikosti Německa. Bojuje v koloniálním vojsku v Africe a pro slávu Německa chce probádat Arktidu. Na polární expedici se po něm ale slehne zem. Olžina láska k Herbertovi však přetrvá až do její smrti, přestože vyznává opačné ideály než on a velké Německo ji děsí. A když zemře, její láska a tajemství se promítají až do současnosti…

repro Euromedia

Martin Greenfield: Krejčí z Osvětimi (vyjde 4. 3. 2019)
Autor se narodil na Podkarpatské Ukrajině, kde začíná jeho životní příběh o tom, jak se z židovského chlapce stal jeden z nejvyhledávanějších krejčích v Americe. Ve své biografii se krátce dotkne období šťastného dětství a potom popisuje útrapy v Osvětimi a Buchenwaldu, kde přišel o celou rodinu. Po válce sloužil v československé armádě, potom pobýval v Budapešti, ale nakonec emigro-val do Spojených států, kde si našel práci u společnosti GGG, v níž se postupně vypracoval z poslíčka až do nejvyšší exekutivy. V USA si pak založil vlastní oděvní firmu, která dosáhla takového věhlasu, že oblékal přední americké osobnosti od sportovců, moderátorů přes slavné hvězdy, jako byl například Frank Sinatra nebo Michael Jackson, až po kongresmany a přední politiky, jako třeba Barack Obama či Donald Trump.

repro Euromedia

Dav Pilkey: Dogman (vyjde 15. 3. 2019)
Hrdina s psí hlavou se na vás řítí ve světově proslulém komiksu!!! Přichází nový obranář zákona a mstitel pes-práví. Má srdce hrdiny, silné paže, bystrý rozum… a hustou srst. Dokáže však zatočit se zločinem ve svém rodném městě…? Překoná nástrahy svých nepřátel i nelibost popudlivého velitele…? Zvládne ovládnout svou nezkrocenou povahu…? A blechy…? Slavný tvůrce komiksových příběhů Dav Pilkey přináší novou sérii o Dogmanovi, která se ve světě usídlila na předních místech v žebříčcích nejprodávanějších knih.

Comments

comments

Vyhledat