Tři červnové akce v Kině Pilotů

Kino Pilotů kromě bežného promítání nabízí i spoustu mimořádných akcí. Máme pro vás tipy na tři červnové:

13. 6. 2018
Bufo Alvarius

Projekce s debatou

Diskuze po projekci se zúčastnír režisér filmu Filip Záruba spolu s producentem a dramaturgem filmu Václavem Dejčmarem a odborným poradcem Ondřejem Bahníkem.

O filmu: Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí.

Vstup od 18 let!

28. 6. 2018
Děsivé dědictví / Hereditary

Předpremiéra!

89% na Metacritic a 100% na Rotten Tomatoes, ohlasy kritiků na hororový debut Ariho Astera Děsivé dědictví jsou zatím výborné. Někteří dokonce tvrdí, že jde o Vymítače ďábla téhle generace. 
Příběh o rodině, která po smrti babičky začne rozplétat hrůzné rodové tajemství, zatím slibuje událost sezóny.
Chcete to vidět o měsíc dřív než ostatní? Tak si pořiďte lístky na předpremiéru 28.6. do Kina Pilotů!

26. 6. 2018
ZER

Speciální uvedení

Film ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Snímek už získal řadu ocenění na různých festivalech. Orientální road movie, plnou krásných scenérií tajuplného Kurdistánu. Příběh hledání vlastních kořenů a dávného rodinného tajemství. 

Zer je příběh Newyorčana Jana a jeho turecké babičky Zarife, kteří se vidí poprvé v době, kdy Jan je už dospělý a Zarife přijíždí do USA na operaci rakoviny plic. Zanechá Janovi píseň v kurdštině, píseň o dívce Zer a pastýři, píseň o velké lásce. Jan se po babiččině pohřbu vydává na cestu do Dersimu v Kurdistánu, na místo, kde v roce 1938 byly tisíce alevitských Kurdů zmasakrovány tureckou armádou. Během této cesty najde kromě písně především sám sebe – jako potomka děvčátka, které kdysi přežilo masakr alevitských Kurdů v turecké provincii Dersim. 

Kazım Öz je mnohokrát oceněný kurdský režisér, scénárista a producent. Začínal jako herec a režisér v kurdském divadle. V 90. letech pokračoval ve spolupráci s produkční společností Yapım 13, která je přidružena k kulturnímu středisku Mesopotamia. Natočil svůj první krátký film Ax (Land, 1999) a byl oceněn na mnoha festivalech. Později se mu podařilo natočit svůj první celovečerní film Fotoğrafie (2002). Vyjmenujeme ještě další filmy: 2005: Dûr (Vzdálený); 2008: Bahoz (Bouře); 2010: Demsala Dawi: Šwaxan (poslední sezóna Šavaků); 2014: B T Tune B û (Bylo nebylo ); 2016: Beyaz Çınar (Bílá sykomora); 2017: Zer. Všechny filmy, hrané i dokumentární, získaly četná ocenění.

 

 

Comments

comments

Vyhledat