U-Prag představují animovaný videoklip plný přesmyček

Kapela U-Prag přichází s neotřelým videoklipem ke skladbě Perspective z desky Some Kind of Music. Pod nápadem a režií je podepsán známý reklamní tvůrce a grafický designér Pavel Fuksa. Jedná se o videoklip plný anagramů neboli přesmyček – písmena původních anglických textů byla zpřeházena a vznikly tak úplně nové překvapivé významy, nové perspektivy. Ilustrace jsou dílem Barbory Idesové a animace se ujal Matouš Vyhnánek.

„Jedná se velmi pravděpodobně o jediný klip v historii, ve kterém se představí mimo jiné Gagarin jedoucí na nosorožci, hořící vlněný hrnec, deviantní strakapoud, satanská hlína, dav přežvýkavců, exhibicionistická houska, jogín s luštěninami nebo policie pátrající po zločinné olivě,“ prozrazuje pár scén z videoklipu Pavel Fuksa.

Všechny ilustrace si můžete prohlédnout zde.

 

 

Celé album Some Kind of Music najdete na:

https://soundcloud.com/u-prag/sets/some-kind-of-music

https://u-prag.bandcamp.com/album/some-kind-of-music

 

U-Prag

S novým albem Some Kind of Music (2019) se U-Prag navracejí ke svým tanečním kořenům a hudebním experimentům napříč žánry. Kapelu, která na scéně působí od roku 2002, tvoří sedm muzikantů s přesahem do různorodých kreativních projektů. Vedle elektronické složky využívají širokou škálu živých nástrojů a zvou si zajímavé hosty, jako například smyčcové kvarteto. Kromě hudby kladou důraz také na grafickou podobu své tvorby a spolupracují s řadou vizuálních umělců.

 

Na svém kontě mají U-Prag kompilaci Work 2002–2007 a alba 44 thousand actors in 16 flats (2009), Seconds of Life (2015) a aktuální Some Kind of Music (2019).

 

U-Prag jsou:

Šimon Dvorský – klavír, zpěv

Daniel Petkevič – perkuse, violoncello

Michal Pavlíček jr. – bicí

Tomáš Lacina – baskytara

Milan Broum jr. – kytara

Jan Stiborek – perkuse, kytara

Jakub Loučka (MC Skiver J) – rap, DJing

Comments

comments

Vyhledat