Události v Kině Pilotů 11. 2. – 18. 2.                         

foto z filmu 1917, zdroj Kino Pilotů
foto z filmu 1917, zdroj Kino Pilotů

Psi nenosí kalhoty: debata s režisérem Valkeapääou a hercem Pekkou Strangem

Datum: od 15. 2.

V sobotu 15. února v 19:00 bude u promítání filmu přítomen také režisér a přestavitel hlavní role. K dějí snímku: hlavní hrdina filmu Juha (Pekka Strang) strádá steskem po své ženě (Ester Geislerová), která nešťastnou náhodou utonula, shodou okolností za přítomnosti jejich malé dcery. Tragická událost ho ochromila, roky plynou a on není schopen navázat vztah s lidmi ve svém okolí, natož s nějakou ženou. Vše se změní až ve chvíli, kdy potká čirou náhodou dominu Monu. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2414884 

Judy                Datum: od 13. 2.

Renée Zellweger (Deník Bridget Jonesové) se svým strhujícím hereckým výkonem doslova převtělila v jednu z nejslavnějších žen stříbrného plátna. V životopisném romantickém dramatu Judy ji bravurně sekundují Rufus Sewell (Iluzionista), Michael Gambon (sága Harry Potter) či Finn Wittrock (La La Land). 

 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2425786

1917                         Datum: od 12. 2.

Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků – mezi ohroženými je i Blakeův bratr. Kromě ústřední dvojice si ve filmu zahrají i Benedict Cumberbatch, Colin Firth a Mark Strong. 

Vstupenky:  http://www.kinopilotu.cz/2405971 

 

Viva video, viva, video                         Datum: od 16. 2.

 

Dokument přináší prostřednictvím dochovaných materiálů, nečekaných setkání, osobních výpovědí a myšlenek videistů ucelenou zprávu o době, kdy nemohlo být nadšení skupiny umělců spontánně ventilováno. V době totalitního režimu se video začalo používat jako nástroj ke svobodnému uměleckému vyjádření. I přes nedostupnost technologií vznikala řada děl, za kterými stáli nejen uznávaní umělci, jako například Radek Pilař či Petr Skala, ale i téměř zapomenutí autoři, z jejichž tvorby vzešly experimentálně filmové a novomediální přístupy. Ke srovnání se zahraničím, kde byl videoart v osmdesátých letech svými možnostmi a otevřeností v jistém předstihu, dochází díky zdokumentované cestě štábu a Petra Skaly do Ameriky za ikonami a průkopníky světového videoartu Woodym a Steinou Vasulkou. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2426296 

 

Kino stále promítá snímky Modelář, Malé ženy, Gentlemani, Králíček JOJO, Vlastníci, Fany a pes a další filmy.

 

Comments

comments

Vyhledat