Události v Kině Pilotů 2. 12. – 10. 12.

z filmu Dálava, foto Kino Pilotů
z filmu Dálava, foto Kino Pilotů

Novinkami v Kině Pilotů jsou filmy Curiosa, Ermitáž: síla umění, Dálava a Pat a Mat.

 

Curiosa

Datum: od 4. 12.

 

Předpremiéra snímku Curiosa režisérky Lou Jeunet. Paříž 1895, Pierre je básník. S přítelem Henrym jsou oba zamilovaní do Marie. Marie má ráda Pierra, ale vezme si bohatšího Henryho. Pierre prchá do Alžíru, kde potkává uhrančivou Zohar. Začíná hra plná touhy, žárlivosti a počátků erotické fotografie.

Vynikající scénografie a skvělá kamera která rekonstruuje původní akty. Film doprovází nezvykle moderní soundtrack, který vybočuje z klasických kompozic historických filmů. Snímek se inspiroval skutečným postavami Pierra Louÿse a Marie de Régnier a na předpremiéře se v úvodu dozvíte více i o nich. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2314699 

 

Ermitáž: síla umění

Datum: 7. 12.

 

Oscarový herec Toni Servillo  nás provází tímto dokumentárním filmem a vypráví tak velký příběh, který se postupně za 250 let odehrál na chodbách tohoto slavného muzea i v ulicích magického Petrohradu. Ve sbírkách Ermitáže se ukrývají cenná díla velikánů, jakými byli Leonardo, Raffael, Van Eyck, Rubens, Titian či Rembrandt. 

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2328955 

 

Dálava                                                     Datum: 10. 12.

Dálava. Dva tisíce osm set padesát dva kilometrů mezi Brnem a Divějevem, mezi Východem a Západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. Jenže co skutečně hledají?          

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2330257 

 

Pat a Mat: Kutilské trampoty

Datum: od 7. 12.

 

Další příhody těchto legendárních nešiků.

Vstupenky: http://www.kinopilotu.cz/2328952 

 

Další události:

  1. prosince proběhne premiéra nového klipu PSH, kde hostovala zpěvačka Katarzia. Kino Pilotů stále hraje snímky Výjimeční, Vlastníci a mnohé další.

 

Comments

comments

Vyhledat