Umělci sdílí nejintimnější aspekty svého umění a sebe samých

poster: pořadatel akce
poster: pořadatel akce

Mezinárodní výstava Innermost představí ve dnech 25. – 26. května 2018 díla pěti začínajících umělců. Sharon Landon (USA), Donna Fromm (USA), Karen Lockert (USA), Leslie Movsesian (USA) a Carol Walsh (AUS) propojí svá výtvarná a hudební díla v prostoru White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2.

S myšlenkou pomoci začínajícím umělcům přišla Jessica Serran, kanadská umělkyně, která
v Praze žije a tvoří 8 let. Založila hnutí Becoming Artist a pomáhá najít umělcům svou cestu
k umění a schopnosti se jím uživit.

Podpora umění je nepostradatelná pro naši společnost. Jednou jsem četla citát – Kdyby nebylo umění, jak bychom se vůbec mohli znát? – Jde především o podporu začínajících umělců. Chci jim ukázat, jak si vydobýt místo v uměleckém světě podle jejich představ.“ řekla Jessica Serran autorka knihy Field Guide of the Czech Psyche.

Výstava začne slavnostním zahájením 24. května 2018 od 18. hodin do 22. hodin. Program večera zahrnuje diskuzi s umělci, představení jejich činnosti, životních příběhů a hudební vystoupení. Jedná se o unikátní umělecký zážitek. V průběhu večera bude podáváno tematické občerstvení a koktejly. Vstupné na slavnostní zahájení je možné zakoupit pouze na www.becomingartist.com za 500 Kč.

Výstava bude otevřena od 9. hodin do 17. hodin 25. – 26. 5. 2018. Vstupné volné.

Jessica Serran (CAN) je vizuální umělkyně a zakladatelka hnutí Becomint Artist. Studovala
v Berkley a Detroitu. V České republice žije 8 let. Mimo svou výtvarnou činnost, pomáhá objevit vizuálním umělcům jejich kreativitu, inspiraci a stát se představiteli Mezinárodního Kreativního hnutí.

 

Becoming Artist spojuje umělce a umělkyně po celém světě. Učí je osobnímu rozvoji, praktickým, účinným strategiím a získání stabilního a uznávaného místa ve světě. V roce 2017 byla uspořádaná první mezinárodní výstava Promluvila. Hnutí bylo založeno v roce 2016 a v roce 2018 byl založen Becoming Artist, z. s.

 

White Pearl Gallery si vzala za cíl uchopení potenciálu aktuálních autorů, a kontinuální prezentaci jejich děl v nových souvislostech. Zaměřuje se na aktuální českou uměleckou scénu, s důrazem na prezentaci médií s dominujícím vizuálním jazykem (malba, objekt, instalace). Charakterní výstavní prostory klenutého sklepení slouží jako základní scénografie širšího dramaturgického rozsahu.

Comments

comments

Vyhledat