United Islands of Prague otevírá pražskou festivalovou sezónu

Už tento víkend se Kampa, Střelecký ostrov a Janáčkovo nábřeží stanou dějištěm dvacátého ročníku festivalu United Islands of Prague a tudíž i hlavním centrem kulturního dění v Česku. Během dvou festivalových dní se diváci mohou těšit na zhruba sedmdesát umělců nejen z tuzemska, ale také ze Slovenska, Německa, Švédska, Nizozemí, Maďarska, Irska, Francie a Lucemburska. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma. 

Umělci se během pátku a soboty představí na devíti scénách: Den Evropy Stage, DPP Stage, Vltava Stage, Buřinka Stage, Big Shock! Stage a pak také v klubech Jazz Dock, Klub Famu, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge. Specialitou letošního ročníku je pak i propojení se Dnem Evropy, který je každoroční připomínkou míru a spolupráce na území evropského kontinentu.

“Jsem přesvědčen, že z hudebního programu si letos zaručeně vyberou vyznavači všech možných hudebních žánrů. Celá řada umělců navíc v Česku zahraje úplně poprvé, takže české publikum má tak skvělou možnost přijít na premiérové koncerty zahraničních hvězd,” říká producent festivalu Martin Voňka.

Páteční program bude patřit třeba nizozemsko-britské kapele Someone, která vyniká nejen skvělou hudbou, ale i parádní vizuální uměleckou tvorbou či skupině The Magnettes, jenž si bere inspiraci u legendární skupiny ABBA a patří k nejdůležitějším švédským kapelám. Dále zahraje česká parta Brighter Days, kterou Klubovna.cz v loňském roce ocenila šesti z devíti nominací nejlepších kapel, nebo královéhradecká popová kapela The Valentines, jež osciluje mezi osmdesátkovou estetikou Davida Bowieho a současným kytarovým popem a podle svých slov hraje „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. V Klubu FAMU pak večer zahrají maďarské kapely a v Chapeau Rouge budemožné zajít na  objevy českého rapu a DJ’s scény. Během pátečního „evropského dne“ se návštěvníci mohou těšit na talk-show s herci divadla Vosto5, diskuzi se zajímavými hosty a netradiční pohled na Ukrajinu prostřednictvím virtuální reality projektu Fresh Memories. Pro děti je opět připraven lákavý program.

V sobotu se pak na festivalu představí například zpěvačka Aiko, která se stala globální tváří Spotify a objevila se na billboardu na newyorském Times Square nebo zpěvačka Pam Rabbitit, která po boku Mikuláše Josefa vystupovala na světovém finále Eurovize. Chybět nebude ani německá scéna v klubu Rock Café – hudbu od našich západních sousedů zastoupí například artpopová kapela Sparkling, jejíž chytlavý song Wir Träumen strhne všechny přihlížející k tanci a také Albertine Sarges, která ve svém přístupu zachovává smysl pro komedii. Na scéně na Janáčkově nábřeží pak zahrají vycházející hvězdy rapové scény jako Baby G, Meizzy nebo Wodehn.

Kompletní program festivalu a další informace najdete na webu unitedislands.cz

 

Comments

comments

Vyhledat