Úpravy výměníkových stanic v Praze pokračují, další pomaluje graffiti umělec ze Španělska

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Velkoformátové graffiti malby na pražských sídlištích se rychlým tempem rozrůstají o další kousky. Projekt vizuální revitalizace výměníkových stanic ve spolupráci s graffiti umělci úspěšně pokračuje a svého uměleckého ztvárnění se minulý týden dočkala i ta v ulici Poznaňská. Další stanici přijede o víkendu ozdobit graffiti umělec až ze Španělska.

Nejnovější z výtvarných realizací výměníkových stanic má na svědomí Lukáš Kladívko. Umělec se tvorbou muralů a graffiti na zakázku zabývá už 27 let a jeho tvorbu najdete nejen v českých ulicích, ale i v těch izraelských, německých, amerických nebo vietnamských. V roce 2010 také inicioval na české ambasádě v Berlíně street artovou výstavu Berlin calling, kde se čeští street umělci setkali s těmi německými.

Se zkrášlováním nevzhledných pražských budov má Lukáš Kladívko už zkušenosti. V roce 2011 se spolu se známými street artisty Michalem Škapou, Jakubem Uksou a Janem Kalábem podílel na velkém muralu na stěně školní budovy Gutova ve Strašnicích. Na konceptu pro výměníkovou stanici pracoval roky, na jeho realizaci mu ale stačil jeden červencový víkend, během kterého stihl uspořádat i workshop pro místní děti.

Do Ďáblic přijede graffiti umělec ze Španělska

Tento týden se zvelebení dočká ještě jedna výměníková stanice, a to v Drahorádově ulici v Ďáblicích. O její úpravu se tentokrát postará zahraniční umělec – výtvarník ze španělského Alicante, který tvoří pod přezdívkou Angel Toren.

Španělé jeho styl dobře znají, ať už jsou z Madridu, Valencie nebo z menších měst. Angel Toren zanechal na desítkách míst svoje díla s nezaměnitelným rukopisem. Nezapře inspiraci typografií, lásku k architektuře ani vliv grafického designu. Je charakteristický pevnými minimalistickými liniemi a o umělci prozrazuje, že se nebojí barevných experimentů.

Jaký motiv chystá pro svůj pražský projekt, ale Angel Toren zatím neprozradil, o svém umění totiž hovoří nerad. “Počkejte si až na výsledek, moje tvorba mluví sama za sebe,” vzkázal.

Oba workshopy jsou zcela zdarma a na místě budou k dispozici fixy, spreje a další materiály. Pokud si budou návštěvníci chtít vyzkoušet malování na oblečení, stačí přinést starší kus oděvu a o vše ostatní se postaráme na místě,” dodávají k workshopu organizátoři akce.

Aktuální informace ke graffiti projektům vždy najdete na Facebookové stránce Pražské teplárenské: www.facebook.com/prazskateplarenska/

Comments

comments

Vyhledat