Už jste slyšeli nové Kill The Dandies!?

Kill The Dandies Foto Andulina S
Kill The Dandies Foto Andulina S
KILL THE DANDIES! vydali nové album Your Blood My Veins.
Poslechněte si ho třeba na Bandcampu:

Tisková zpráva:

Kill the Dandies! – Your Blood My Veins

 

Kolik váží trpělivost? Realita posledních měsíců otupuje i bolí, každý výlet do jiných světů je vítaný. Pražská čtveřice Kill the Dandies! s vrozenou elegancí a šarmem na albu Your Blood My Veins podobnou cestu nabízí, přestože jeho nahrávání neúprosné okolnosti výrazně zkomplikovaly. Ani tentokrát Kill the Dandies! nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu. Your Blood My Veins vyšlo digitálně 5. února na labelu Drug Me Records, v průběhu jara se pak objeví na vinylu, který nabídne ještě exkluzivní bonusový track. 

 

Rok 2020 zastihl Kill the Dandies! v mohutném pracovním zápřahu. Květnový singl I May Even Dance (součást kompilace Full Moon 10) doplnila na sklonku srpna úvodní ukázka z novinky v podobě skladby Laura, kde s kapelou exceluje nečekaný, ale o to zajímavější host – americký herec Steve Buscemi. Dokončovací práce na albu si v podzimních měsících skupina zpestřila prací na soundtracku k filmu režiséra Michala Nohejla Okupace. „Novou desku jsme nahrávali po částech v průběhu cca jednoho roku,“ říká Hank J. Manchini a doplňuje: „Nahrávání hodně zkomplikovala pandemie, nějakou dobu bylo i zavřené studio, ale možná díky tomu jsme od písní získali větší odstup.“ Your Blood My Veins navazuje na předchozí nahrávky kapely, ale spolu s jemnějším a čistším zvukem vykazuje i jakési zklidnění, které s sebou nese tajuplné napětí a propracovanou dynamiku. Kill the Dandies! v aktuální podobě mnohem více pracují se syntezátory, nebojí se ztěžklého dubu ani laciných osmdesátkových rejstříků, naopak novinka zřetelně odhaluje jejich specifický, sebevědomý humor. 

 

Hey, if you need to kill

kill your demons

call your neighbour.

 

Kill the Dandies! v souvislosti s novinkou zmiňují vliv Walker Brothers, píseň Phaedra Is My Name je zase věnována Lee Hazlewoodovi. Své vzory a inspirace skupina nijak nezapírá, nepřistupuje k nim ale nostalgicky. Manchini potvrzuje, že se na novém albu objevuje písňovější i klasičtější forma, než bývalo v minulosti zvykem, potvrzuje ale také setrvale hledačský přístup: „Všechno se dá recyklovat a využít. Jen je třeba to správně uchopit a zbavit se zbytečného balastu.“ Kill the Dandies! jsou stále hladoví, jak říkají v úvodním tracku desky, dost možná i proto, že všechny sušenky jim při natáčení klipu k písni Laura snědl Steve Buscemi. 

 

Album Your Blood My Veins je k dispozici na streamovacích platformách a Bandcampu skupiny, vinylové LP se objeví v průběhu jara, spolu s exkluzivním bonus trackem v podobě skladby How to Hold a Gun, ústřední písní snímku Okupace. 

Tracklist:
1. Hungry

 1. Phaedra Is My Name
 2. Be Good
 3. Shave Me
 4. Tell Me About the Psycho
 5. Laura (feat. Steve Buscemi)
 6. Take Me Higher
 7. Diamond Doom
 8. Hole
 9. If You Need to Kill
 10. As the Wind
 11. How to Hold A Gun (vinyl bonus track)

 

Drug Me Records, 2021

 

Nahráno v roce 2020 v Golden Hive Studio, Praha
Produkce Kill the Dandies! a Amák Golden 
Mix a master Amák Golden 
Cover foto Zbyněk Kunc 
Grafické zpracování Captain Hank, Sandstudios 

 

Kill the Dandies! jsou:

La Petite Sonja

Hank J. Mancini

Vratislav Placheta

Petr Janák

 


Další informace:

Comments

comments

Vyhledat