Užívejte světa, blíží se vesmírný jazz

 foto Fabrice Bourgelle
foto Fabrice Bourgelle

Nový britský jazz nabírá na popularitě. Mezi kapely, které jsou v jeho rámci nejvýraznější, patří The Comet Is Coming.

Vesmírná stylizace, jazzová vyhranost, rocková sevřenost a těžko postižitelný šarm z jich dělají hot jméno současné hudební scény.

Poslechněte si CODE, první singl z alba Hyper-Dimensional Expansion Beam, které vyjde 23: září a které kapela představí už za několik týdnů v Meetfactory:

 

Biografie kapely

The Comet Is Coming

Jazz / Electronica / Funk / Psychedelic Rock

The Comet Is Coming do Prahy přijedou se zbrusu novou deskou Hyper-Dimensional Expansion Beam!

 

Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budoucnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda opět v Praze! „Přijde Kometa a zničí veškeré iluze. Přinese novou realitu, vnímání, schopnosti
 povědomí, které budou existovat v jednom. Ten konec bude jen začátkem.“ (Z manifestu skupiny)

 

Sestava vznikla v Londýně, když se k funkové dvojici bicí-klávesy na pódiu spontánně připojil saxofonista Shabaka Hutchings, příležitostný člen skupiny Arkestra, která navazuje na odkaz snad největšího jazzového vizionáře Sun Ra. Ke jeho krédu “uchovat si vynalézavost, i když hrajete na konvenční nástroje” přidala trojice další: rozvíjet jazzové myšlení a aplikovat je do taneční roviny. The Comet nepracují se samply či notebooky, užívají klasické syntezátory ze 70. let. Nezbytnost odpojit se od dobové rutiny deklarují i ve svém manifestu, který reflektuje současné sociální a ekologické hrozby: “Přijde Kometa a zničí veškeré iluze. Přinese novou realitu, vnímání, schopnosti i povědomí, které budou existovat v jednom. Ten konec bude jen začátkem.” Hutchings je původem z karibského ostrova Barbados a už léta patří k nejprogresivnějším britským jazzmanům. Je držitelem prestižní ceny Mobo, hrál s Floating Points, Heliocentrics i s průkopníkem ethiojazzu Mulatu Astatkem. V minulosti vystoupil na Colours of Ostrava se svou další skupinou Sons Of Kemet. Debutové album skupiny Channel The Spirits bylo nominováno na cenu Mercury. 

 

Line-up:

Shabaka – saxophone

Danalogue – keyboards

Betamax – drums

 

The Comet Is Coming

Praha, Meetfactory

10/11/2022 20:00
The Comet Is Coming

Comments

comments

Vyhledat