V Česku proběhne vůbec první Den otevřených coworkingů

foto: Paper Hub
foto: Paper Hub

V pátek 1. června otevře zájemcům o sdílené pracovní prostředí své prostory padesát coworkingových center. Zapojeno je 16 českých měst, v hlavním městě se pak zúčastní celkem 22 míst. Vůbec první zdejší Den otevřených coworkingů organizuje projekt Navolnenoze.cz v čele s Robertem Vlachem, asi nejznámějším českým freelancerem. Dne se zúčastní i jediný coworking v Česku, kde lze za členství platit pouze kryptoměnami – Paper Hub v pražské Paralelní Polis.

Cílem celé akce je zpopularizovat práci v coworkingu a přiblížit ji novým zájemcům, kteří by ji chtěli zkusit. Společná pracovní místa zažívají boom a podle pořadatele jsou místní centra na špičkové úrovni. Praha se svými třiceti coworky je jednou ze světových metropolí tohoto trendu. “Pět desítek zapojených míst, to jsou celkem dvě třetiny všech provozovaných českých coworkingů,“ má ze vzájemné spolupráce radost iniciátor nové tradice Robert Vlach, zakladatel portálu navolnenoze.cz. A dodává, že například v Praze se zúčastní i coworkingy s nejdelší tradicí a nejpočetnější základnou, jako jsou Impact Hub nebo Node5 na pražském Smíchově.

„Zájemci mají vzácnou příležitost navštívit třeba hned několik coworků za jediný den a vidět na vlastní oči, jak obrovsky coworking pokročil,“ zve na akci Robert Vlach s tím, že od dřevních dob v roce 2009, kdy se u nás otevíralo první centrum – pražský Coffice, se centra výrazně zprofesionalizovala. Zformovaly se kolem nich početné komunity profesionálů, pracovníků na volné noze, podnikatelů či startupů a míří stále výš, pokud jde o kapacitu, krásu interiéru i kvalitu poskytovaných služeb. „Nejlepší coworkingy dnes nemají daleko k pověstným klubům anglických džentlmenů, chybí už jen ten doutník a sklenka whisky,“ dodává Vlach.

Navštívit lze kromě míst s největším počtem pracovních stolů také intimnější prostory pro pár pracantů. Jedním z nich je i Paper Hub, který kromě plateb v kryptoměnách vyniká také interiérem. Ten je z většiny tvořen papírovou voštinou. Díky tomu je možné nábytek a pracovní místa čas od času přestavět a pracujícím dát nové podněty. „Kromě komentovaných prohlídek celé Paralelní Polis se u nás návštěvníci mohou zdarma zúčastnit i několika workshopů, které pomůžou s vytyčením cílů v podnikání, nastavením online účtů nebo představí roli mastermindu v profesním rozvoji. Dozví se také nejen informace o praktickém využití kryptoměn, ale mohou si jejich nákup a první transakci vyzkoušet přímo na místě.,“ zve do nekonvenčního coworkingu jeho manažerka Iva Köhler. „Vítáme aktivity portálu Navolnenoze.cz vytvářející infrastrukturu pro nezávislé podnikatele, s Robertem Vlachem už druhý rok spoluorganizujeme jeho pražská školení freelance podnikání a networkingová setkání. Ode Dne otevřených coworkingů si tak slibujeme nejen popularizaci konceptu sdílených kanceláří, ale také přiblížení témat podporujících svobodu nejen v podnikání v Paralelní Polis.”

Podrobný program dne otevřených dveří v Paper Hubu v Paralelní Polis naleznete na webu nebo ve facebookové události zde.

Comments

comments

Vyhledat