V karlínských kasárnách se ve středu uskuteční Koncert pro klima

Tata Bojs naživo (archivní snímek), foto: Lukáš Kadeřábek
Tata Bojs naživo (archivní snímek), foto: Lukáš Kadeřábek

Nejen držitel Oscara, Leonardo DiCaprio, ale i tuzemští umělci v čele s oblíbenou hanspaulskou formací Tata Bojs a kontroverzní zpěvačkou Muchou, dávají najevo své znepokojení v otázce změn klimatu. Ve středu 4. září se v prostorách pražských Kasáren Karlín uskuteční unikátní spojení rozličných workshopů a koncertů, vše pod záštitou české pobočky Greenpeace. A co víc, celodenní animační program bude od odpoledne až do noci zdarma.

„Žijeme v době, kdy naše činy rozhodnou o osudu budoucích generací i celé naší planety. Lidská činnost je hnacím motorem změny klimatu, jejíž dopady pociťujeme již nyní – nedostatek vody v krajině, umírající lesy, drastická sucha, vlny veder, přívalové deště, povodně, vymírání živočišných a rostlinných druhů. Můžeme si ale zvolit jinou budoucnost. Takovou, ve které se nám bez spalování fosilních paliv bude lépe dýchat i žít. Čas konat je nyní,“ burcují organizátoři akce k celospolečenské diskusi, týkající se klimatické krize. Právě osvěta a šíření potřebných informací jsou jedním z důvodů pro uspořádání celé akce. – více informací je na http://spoluproklima.cz.

DO KARLÍNA ZA VZDĚLÁNÍM I POBAVENÍM

Vzhledem k omezené kapacitě karlínského kulturního centra se rozhodně vyplatí ve středu přijít zavčasu. Pokud do Kasáren vyrazíte již za brzkého odpoledne, můžete si v recyklační dílně vyrobit svou vlastní peněženku nebo šperky, dále se vzdělat u projekcí a informačních stánků, anebo si zabubnovat do rytmu exotické samby v jiném z workshopů.

Program dne vyvrcholí koncerty pro klima, kdy se na pódiu postupně prostřídají Tata Bojs, kteří si pro tuto příležitost připravili unikátní akustický set o rozsahu plnohodnotného vystoupení, nekonvenční písničkářka Mucha a kapela Zrní. Po skončení živé hudební produkce bude následovat afrerparty v režii Žen za pultem.

“Těší nás, že oslovení interpreti potvrdili svou účast na koncertě obratem a brali to jako samozřejmost. Dobře si uvědomují závažnost situace, v níž se naše planeta a globální klima nachází. Důsledky klimatických změn, jako jsou sucha, období veder, lesní požáry a pak naopak přívalové deště a povodně, pozorujeme již mnoho let v řadě i na českém území a nemůžeme už před nimi dál zavírat oči,” okomentoval line-up koordinátor koncertu pro klima, Robin Kvapil.

Jak již bylo avizováno úvodem, celá akce je zdarma. Na místě se bude vybírat dobrovolné vstupné, jehož výtěžek poputuje na podporu aktivit probíhajících mezi 20. a 27. září v rámci celosvětového Týdne pro klima.

Koncert pro klima
Praha, Kasárna Karlín
4.9.2019 od 16:00

Comments

comments

Vyhledat