V Livignu vyrostla vánoční vesnička, která vás dokonale naladí na svátky

Foto: livigno.eu
Foto: livigno.eu

Pokud vám k pravé adventní atmosféře chybí křupavý sníh a padající vločky, zajeďte ji nasát do Livigna. V jeho srdci vyrostla vánoční vesnička, která září světýlky, voní po pečených kaštanech a číší pohodou a dobrou náladou.

Nechte se okouzlit pravým duchem Vánoc

Přímo uprostřed mezi nákupní zónou a lanovkami v dřevěných domečcích, které jsou oděny do třpytivých barevných dekorací, se můžete zahřát horkou čokoládou, svařeným vínem, zakousnout do cukroví nebo pečených kaštanů a nakoupit originální dřevěné hračky či tradiční vánoční dekorace od místních řemeslníků.

Foto: livigno.eu

Každý víkend do vesničky přijíždí také Santa Claus na saních, který s sebou za doprovodu koled přiveze dechberoucí magickou atmosféru. Vesnička je pro návštěvníky kromě 9., 16. a 25. otevřena denně až do 30. prosince vždy od 11.30 do 18.30 hod.

Expres dopis Ježíškovi

Jedinečný program věnovaný Vánocům připravilo také muzeum MUS – Muzeum Livigna a Trepalle. Děti v něm vstoupí do kouzelného světa a jako za starých časů skutečným perem namočeným do inkoustu budou moci napsat dopis Ježíškovi, Santa Clausovi nebo Santa Lucii. Mezi 12. a 13. prosincem v muzeu okusíte tradici pocházející ze 14. století, v níž Santa Lucia přináší dětem dárky, o které si napsaly. Poznejte její historii s příběhy vepsaných do knížek a básniček.

Foto: livigno.eu

Díky duty free zóně s 250 obchody nakoupíte všechny vánoční dárky na jednom místě, a to bez tlačenic a dopravní zácpy. Pohodlně a bez stresu vyberete pro své nejbližší parfémy, elektroniku, šperky, módní oblečení i vybavení na zimní sporty.

Comments

comments

Vyhledat