V pátek je vernisáž v hunt kastner

Photos by Carl Marin, courtesy of hunt kastner
Photos by Carl Marin, courtesy of hunt kastner

hunt kastner zahájí
18. května v 18 hodin

VERONIKA PAUSOVA: DRAWING THE CURTAIN
19|5-04|07|2018

Vystavená plátna Veroniky Pausove vznikly během jejího tříměsíčního rezidenčního pobytu v huntkastner. Každá z maleb Veroniky Pausove je záměrně kompozičně postavena na pouze jednom předmětu nebo lidské části. Rekurentní styl zobrazování jí umožňuje plně objevit možnosti různých “aktérů” (například pavouků, v poslední době také pak prstů, uší a kroužků z koupelnových závěsů). Tito aktéři proplouvají mezi jednotlivými plátny, řízeni jejich niternou logikou a skoro matematickým surrealismem. Na jedné z maleb vzpomínka na ruku šplhá nahoru a dolů po vertikální žaluzii. Na jiné se špičaté květy seskupily do podoby harfy a jejich stonky jsou ovládány třemi prsty. Protože je proces vzniku jednotlivých malovaných uskupení postupný, může jakékoliv umístění dát vznik celé řadě kompozic a otevřít tak prostor novým příběhům a významům.

Veronika Pausova (*1987, Praha) získala BFA na Glasgow School of Art v roce 2009 a MFA na Virginia Commonwealth University v roce 2013. V nedávné době měla solo výstavy v galerii Franz Kaka v Torontu; Simone Subal v New Yorku; Tatjana Pieters v Ghentu; Motel Gallery v Brooklynu; a Sardine Gallery v Brooklynu. Zúčastnila se skupinových výstav v galerii Andrehn Schiptjenko ve Stockholmu; Peana Project v Mexiku; 11R v New Yorku; a Bureau v New Yorku.

&

PŘEMYSL PROCHÁZKA: PRÁCE
(v projekt_room)
19|5-4|7|2018

Již druhým rokem se galerie huntkastner rozhodla vybrat na českých uměleckých vysokých školách jednoho diplomujícího studenta a jeho práci představit v prostoru projekt_room. Sérií obrazů z diplomové práce pokračuje Přemysl Procházka ve zkoumání fenoménu realismu v malbě. Tzv. „materiálová direktivita”, jak sám svou metodu nazývá, spočívá ve vytváření realistického obrazu pomocí skutečných materiálů předmětů, které maluje – „pokud bych maloval stůl v interiéru, namaluji zdi místnosti omítkou, stůl dřevěným tmelem”.

Přemysl Procházka (*1991) žije a pracuje v Brně, kde také nedávno absolvoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru malby Vasila Artamonova. V roce 2015 měl dvě samostatné výstavy v pražšké Galerii A.M. 180 a brněnské Galerii 209, o rok později v Galerii Monomach, letos pak v Galerii 35m2 v Praze. Zúčastnil se skupinových výstav v rámci festival Nultá generace v Jihlavě a v brněnské galerii OffFormát.

hunt kastner
bořivojova 85
praha 3
www.huntkastner.com

otevírací doba:
út-pá: 13-18:00, So: 14-18:00

Comments

comments

Vyhledat