V rámci Designblok 2021 se rozdaly ceny pro finalisty mezinárodní soutěže Diploma Selection

Natálie Dufková
Natálie Dufková

Designblok 2021 je již za námi a v rámci něj se rozdaly ceny pro finalisty mezinárodní soutěže Diploma Selection.

 

Levi’s® daroval vítězům hlavní ceny 1000 Euro a ocenil další dva výherce cen Special Price Diploma Selection Product design category by Levi’s® & Special Price Diploma Selection Fashion design category by Levi’s®, kterými jsou v kategorii produktový design Filip Krampla a pro módu Natálie Dufková.

Filip Krampla je absolventem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a na Designbloku vystavoval křeslo, které tematizuje omezení plýtvání dřeva při výrobě nábytku. Elegantní a subtilní křeslo využívá také lepidlo z odpadního ligninu, které je přirozenou součástí dřeva.

Natálie Dufková je absolventkou UMPRUM Praha a vyhrála se svojí HER COLLECTION, která oslavuje ženskost a krajku. Jedním z motivů kolekce byla spolupráce s českou firmou Topak. Jde o poslední středoevropskou továrnu na paličkovanou krajku s tradicí od roku 1908. Vybraný vzor pro kolekci nebyl v černé barvě ještě nikdy vyroben, proto je originální a exkluzivní.

 

Oba výherci získali od Levi’s® kromě finanční odměny 1000 Euro ještě možnost vytvořit jedinečnou upcyklovanou kolekci oblečení pro Levi’s® a podílet se na instalaci v obchodě Na Příkopech. Tématem obojího bude pět hesel, které vybrali sami návštěvníci Designbloku pomocí interaktivní instalace. Skrze ní odpovídali na dotaz, co pro ně znamená štěstí. Nejčastějšími odpověďmi byly Láska, Přátelství, Rodina, Příroda a Svoboda.

Comments

comments

Vyhledat