V rámci série On Tour se v Praze představí novozélandský hudebník Jonathan Bree

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Do Café v lese dorazí 4. června novozélandský indierockový písničkář Jonathan Bree. Frontman kultovní skupiny The Brunettes a spolupracovník Princess Chelsea patří už dvě dekády k důležitým postavám indierockové scény (nejen) na Novém Zélandu. Se svojí někdejší skupinou The Brunettes míchající punk a šedesátkový soul sbírali v nulté dekádě velké úspěchy – vydávali na Sub Pop a jezdili turné s The Postal Service nebo Broken Social Scene.

O jeho současnou slávu se tak trochu stará i internet – Bree je autorem virálního klipu The Cigarette Duet, v němž zpívá po boku Princess Chelsea. (Píseň také produkoval.) Na YouTube hit vidělo už přes čtyřicet pět milionů diváků. Velkému zájmu se těšil i jeho klip You’re So Cool, v němž sledujeme kapelu stylizovanou do šedesátkového popového bandu, jehož členové se skrývají pod maskou. Videoklip přilákal 10 miliónů diváků.

Jonathan Bree je určitě nejznámějším současným hudebníkem z Nového Zélandu, od začátku tisíciletí vydává desky a provozuje label Lil‘ Chief Records. V Praze se maskovaný písničkářský renegát sólově objeví vůbec poprvé a představí zde své poslední album Sleepwalking. „Ne snad že by se v minulosti vyloženě flákal, ale teprve s novou deskou se Bree dostal do míst, kam zavítají jen vyvolení – stvořil z popu vysoké umění.“ Napsal o desce web Pop Bollocks.

Na večírku v rámci série On Tour se v roli předskokana představí John Moods alias Jonathan Jarzyna z berlínské indierockové skupiny Fenster. Loňské debutové sólové album The Essential John Moods přineslo kolekci něžných písniček prodchnutých melancholií odkazujících k sedmdesátkovému soft-rocku i psychedelickému folku. Pocit intimity desce dodává i třeba fakt, že John Moods/Jarzyna většinu svých partů nahrál na mobil. I on se stejně jako Jonathan Bree představí 4. června v Café v lese v české premiéře.

Jonathan Bree /NZ
4.6. 2019, 20:00  – Café v Lese
/Vstupenky/
/FB EVENT/

Comments

comments

Vyhledat