V září vyjde nový román Bianky Bellové Mona

Po velkém mezinárodním úspěchu románu Jezero vyjde letos v září nová kniha Bianky Bellové Mona. Čtenářům nabídne tíživou atmosféru příběhu, který se odehrává na troskách starého světa.

Na hřebeni kopce se proti slunci vlní tráva a mezi jejími stébly vidí Mona siluetu. Je to hřbet a rohy volka. Podél volka zlehka poskakuje drobná postava s prutem, je to překvapivé, že v takové výhni má někdo sílu skákat, je překvapivé, že se v takovém horku hýbou stébla trávy. Kde je vítr, aby s nimi pohyboval? A kdo je ta poskakující postava?

Mona si rukávem otře pot z čela. Uvolní se jí pramen vlasů a ona ho zastrčí zpátky pod čepec. V potrubí zaškrundá, jako by se v něm pohnulo nějaké zvíře. Jinak je klid, dokonce ani nikdo nesténá.

Tak začíná nový román Bianky Bellové Mona, příběhu dvou lidí, kteří se setkávají na troskách světa i svých životů. Ona je zdravotní sestra, on skoro ještě dítě. Jejich příběh začíná v jedné nemocnici, do níž jako všudypřítomné šlahouny plevelných popínavých rostlin proniká nový svět. Lepší než ten, který skončil, asi nebude. Ale co když třeba ano? Anebo… co když je možné zmizet? Uniknout před palbou, která neúnavně kropí rozpálenou zemi kolem, před všemi těmi pravidly, jak se má chovat žena a jak muž, před vzpomínkami, před sebou samým…

Mistrovsky vykreslená temná atmosféra a naléhavost chvíle, která předchází zásadním rozhodnutím, provede čtenáře celým románem.

Bianca Bellová se narodila v Praze, kde doposud žije na půl cesty mezi balkánskou a britskou částí své rodiny. Živí se překlady a tlumočením. V roce 2009 jí vyšla prvotina Sentimentální román, kterou v loňském roce v revidované verzi znovu vydalo nakladatelství Host. Následovaly knihy Mrtvý muž (2011), Celý den se nic nestane (2013). Román Jezero (2016) získal řadu literárních ocenění a byl přeložen do sedmnácti jazyků.

Comments

comments

Vyhledat