Váha, která pracuje s databází Kalorických tabulek

Moderní technologie nám usnadňují život na všech frontách. Výjimkou není ani hubnutí či sledování zdravotního stavu. O svém kalorickém příjmu můžete mít rychle a jednoduše přehled díky chytré kuchyňské váze Sencor SKS 707x s aplikací Sencor FOOD, kterou si můžete zdarma stáhnout do svého chytrého telefonu. Díky propojení váhy a aplikace a jejímu navázání na databázi Kalorických tabulek, si lze hlídat denní kalorický příjem a vyhodnocovat nutriční hodnoty přijímaných potravin. Provázáním aplikace Sencor FOOD a Kalorické tabulky lze sledovat statistiky, které prozrazují, jak úspěšní v úpravě svého jídelníčku jste. To ocení vedle sportovců a lidí, kteří si hlídají svůj životní styl i ti, kteří potřebují mít přehled o příjmu potravy kvůli zdravotním komplikacím jako je například diabetes, fenylketonurie, celiakie nebo vysoký cholesterol.

Kuchyňská váha SENCOR je přes Bluetooth spojena s mobilním telefonem, respektive s aplikací Sencor FOOD dostupnou pro iOS i Android. Ta využívá kompletní databázi Kalorických tabulek s více než 400 000 položek – potravin, které jsou dostupné v obchodech. Její použití v praxi je velice jednoduché. Zvážíte si vybranou surovinu, vyhledáte ji v databázi a hned zjistíte její hmotnost a přesný obsah nutričních hodnot. Ten, kdo si hlídá každý gram sacharidů, vlákniny nebo třeba bílkovin, to ocení. Sencor FOOD je přímo navázaná na oblíbenou aplikaci Kalorické Tabulky a umožňuje snadno ukládat navážené hodnoty do jejích statistik.

Databáze je přitom velice podrobná, což oceníte třeba ve chvíli, kdy si chcete dát například pečivo. V obchodech totiž nekoupíte jen jeden druh chleba. Pokud jde o nutriční hodnoty, jednotlivé varianty se od sebe mohou diametrálně lišit. S aplikací Sencor FOOD máte detailní informace z databáze neustále po ruce, pomocí ní si vyhledáte údaje přesně o tom druhu chleba, který zrovna potřebujete.

„Nám doma chytrá váha SENCOR s aplikací vše hodně zjednodušila,“ říká produktový manažer SENCOR, Marek Coufal a pokračuje:Mé dceři komplikuje život diabetes prvního typu, to znamená, že její tělo nevyrábí inzulín potřebný pro příjem sacharidů. Díky moderním technologiím tuhle funkci převzala inzulínová pumpa. Jediné, co pumpa sama nezvládne, je změna hladiny cukru při konzumaci potravin. Každou snídani, svačinu, oběd i večeři, proto musíte pečlivě zvážit, pro každou složku určit obsah sacharidů, vše spočítat a inzulínové pumpě nahlásit. A právě v tom, nám chytrá váha SENCOR intenzivně pomáhá. Rychle a přesně počítá množství sacharidů v jídle naší dcery. Už nehledáme v tabulkách, nepočítáme na kalkulačce… Šetří to čas, předchází chybám. Kompletní údaje pro váženou potravinu vidíme na obrazovce svého telefonu. Víc svobody a samostatnosti získala díky váze s aplikací i naše dcera. Obsluhu snadno zvládne i ve svých devíti letech. Sama si tak může dát třeba svačinu, když zrovna nejsme doma. Aplikace k váze jí spočítá údaj, který pak zadá inzulinové pumpě a hladina cukru v její krvi je stabilnější s minimem výkyvů.“

Váha SENCOR má váživost do 5 kg s přesností na 1 gram. Je v prodeji na e-shopu Kalorických Tabulek od 1. 8. 2022 za cenu 999 Kč.

Comments

comments

Vyhledat