Vánoce v zahraničí jsou stále oblíbenější, lidem nevadí si připlatit

Palma místo vánočního stromku, písek jako náhrada sněhu. Stále více Čechů tráví vánoční svátky v exotických zemích. Největší zájem o vánoční pobyty očekávají cestovní kanceláře během listopadu. Cestovní agentura Invia spustila prodej vánočních zájezdů v říjnu, dosud jich prodala přes 1000. Mezi nejoblíbenější destinace patří Egypt, Spojené arabské emiráty (SAE) z horských krajin vede Rakousko a Itálie.

To, co bylo dříve pro mnoho lidí těžko představitelné, v posledních letech získává na oblibě. Mezi Čechy jsou stále populárnější cesty do zahraničí na poslední dny roku. „Je to možnost, jak vyřešit několik věcí najednou. Místo bačkor si nadělíte zimní dovolenou, a vyhnete se lezavé zimě, která panuje u nás. Velký zájem o tyto pobyty byl už v minulém roce, kdy prodeje vzrostly o 20 %, nárůst očekáváme také letos,“ uvedlaAndrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia, která je na českém trhu jedničkou v oblasti prodeje dovolené přes internet.Nejoblíbenějšími jsou mezi vánočními a silvestrovskými pobyty osmidenní zájezdy.

Štědrý den v teple Egypta nebo termálních pramenů

Stále nejoblíbenější destinací, kde trávit Štědrý den, je podle statistik cestovní agentury Invia Egypt, s 25procentním podílem na prodaných pobytech. Průměrná cena zájezdu do Egypta během období Vánoc je 18 300 korun. Tradičně se oblibě těší Spojené arabské emirátys 19procentním prodejním podílem a průměrnou cenou 29 000 korun. Mezi populární vánoční destinace, kde panuje teplé počasí se řadí také Kanárské ostrovy se 7procentním prodejním podílem.

„V první šestce se kromě oblíbeného trávení svátků v teple objevují také dvě lyžařské destinace, ale letos vycestuje také hodně našich klientů do termálních lázní v Maďarsku,“ prozradila Řezníčková.  Kdo netouží po teple, volí nejčastěji zájezd do Rakouska, který stojí průměrně 10 000 korun. Invii se podílejí na prodejích 7 procenty. Itálie s 6procentním prodejním podílem vychází levněji, průměrně na 7000 korun. Maďarsko láká hlavně na termální koupele, 5 procent prodaných zájezdů agentury Invia míří právě sem. Oproti exotickým destinacím vychází levněji, pobyt lze koupit v průměru za 9 500 korun.

Silvestrovská noc v Alpách i v České republice

Ačkoliv máme během Silvestra mnoho lidí na horách, mezi nejprodávanější pobyty na konec roku řadíme zájezdy do Egypta, které se našich prodejích podílí 21 procenty. Cesta sem vyjde v průměru na 21 000 korun. Egypt v oblíbenosti následují Spojené arabské emiráty. Ze všech našich prodaných zájezdů je 15 procent právě do Spojených arabských emirátů, a to i přes vyšší cenu, která je průměrně 30 500 korun,“ upřesnila Andrea Řezníčková

Mezi oblíbené způsoby, jak oslavit konec roku a příchod nového, patří pobyty na horách. Rakousko nebo Itálie zůstávají nejvyhledávanějšími destinacemi. Prodané silvestrovské pobyty v Rakousku s průměrnou cenou 7 500 korun činí dosud Invii 12 procent prodeje, druhé místo ve statistikách patří Itálii s 11 procenty a průměrnou cenou 9000 korun. Top 5 silvestrovských destinací doplňuje Česká republika, víkendový pobyt v Paříži nebo termály v Maďarsku. Každá ze zmíněných destinací se podílí na prodejích Invie 5 procenty, Za pobyt v ČR zákazník zaplatí 6000 korun, víkend ve francouzské metropoli vyjde na 4000. Nejvíce se prodraží cesta za horkými prameny do Maďarska, zájezd průměrně stojí 9 900 korun.

Vánoce na vodě a v luxusu?

Dovolená na zaoceánské lodi nabízí jedinečnou příležitost zkombinovat pobyt u moře s poznáním světa. Lodě křižují mořské cesty celoročně, ale právě pro vánoční období nabízí netradiční způsob, jak si užít volné dny. Ideální volba pro cestovatele, kteří chtějí během jedné dovolené poznat mnoho míst a zemí. Navíc lodě jsou luxusně vybavené, což z nich dělá ideální místo, kde můžete trávit vánoční svátky, upřesňuje Andrea Řezníčková.

„Lidem nevadí si za vánoční dovolenou připlatit a užít si volno. O zájezdy ve vánoční a silvestrovskýčas mají takový zájem, že slevy nepřicházejí v podstatě vůbec v úvahu. Naši zákazníci si dokonce připlácí vyšší částky za to, aby svátky trávili mimo domov, momentálně to patří mezi velké trendy. Nejvíce se nám prodávají zájezdy do 4hvězdičkových hotelů, konkrétně je to 37procentze všech prodaných zájezdů,“ dodala Andrea Řezníčková. Souvisí s tím také stravování, nejoblíbenější forma je all inklusive, která je součástí 40procent prodaných zájezdů.

O společnosti Invia.cz, a. s.

Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i Last Minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia již více než 2 000 000 spokojených klientů. Invia navíc poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Díky svým službám zajistila Invia klientům možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.

Webové stránky www.invia.cz byly v roce 2012 vyhodnoceny jako absolutní vítěz soutěže WebTop100 v kategorii Obchod a služby a zároveň oceněny 1. místem v kategorii Cestovní ruch. V prestižní anketě TTG Travel Awards byla Invia v letech 2013–2016 oceněna jako nejlepší online prodejce. Cestovní agentura je pro zákazníky dostupná nejen na internetu, ale i ve více než 160 kamenných pobočkách ve městech po celém území České republiky. Invia má své zastoupení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

Kvalitní servis společnost svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technologií, znalosti cestovního ruchu a moderního brněnského call centra s vysoce kvalifikovanými prodejci.

Foto Invia (zdroj Shutterstock)

Comments

comments

Vyhledat