Vans a MoMA uvádí už druhou společnou kolekci bot a oblečení

Vans a MoMA
Vans a MoMA

V návaznosti na první zářijovou spolupráci originální značka pro akční sporty Vans a Muzeum moderního umění (MoMA) s hrdostí uvádí na trh druhou kolekci bot a oblečení. Druhá epizoda spolupráce Vans a MoMA se opět inspiruje působivými uměleckými díly Edvarda Muncha, Jacksona Pollocka, Ljubov Popove a Faith Ringgold. Rozmanitý výběr děl těchto umělců byl důmyslně přenesen na klasické modely bot a oblečení Vans, které se budou prodávat na celém světě od 11. listopadu.

„Naše spolupráce s MoMA je opravdové partnerství, které spočívá ve spolupráci při výběru děl a bot, aby bylo mezi vybranými díly a plátěnými modely bot autentické spojení,“ uvedla Angie Dita, vedoucí oddělení globálního designu bot pro životní styl. „Faith Ringgold s týmy Vans a MoMA úzce spolupracovala, aby každý detail vyprávěl příběh, a na vybraných modelech nechybí prošívané okraje.“

Edvard Munch, jehož nejznámější dílo „Výkřik“ z roku 1895 zachycuje „nekonečný křik přírody“ a úzkost. Tištěná verze tohoto díla byla pečlivě zachycena na všech plátěných panelech modelu Vans Era v opakujícím se vzoru a najdete ho také na batohu, tričku s krátkým rukávem a mikině s kapucí Old Skool.

Jackson Pollock byl průkopníkem akční malby. Barvu na plátno stříkal a lil, což byl velmi fyzický proces. Pollockův obraz „Jedna: číslo 31“ z roku 1950 je přes celé plátno a boční stěny modelu Vans Authentic a digitální potisk najdete také na rozepínací košili s krátkým rukávem a kšiltovce s rovným kšiltem.

Popova přistupovala k malbě jako k procesu „výstavby“. Barvami, liniemi a tvary vytvářela rozměrové dílo plné pohybu a dynamična. Pro spolupráci Vans a MoMA se na vnitřní i vnější stranu kotníkových tenisek Vans Sk8-Hi přeneslo dílo „Bez jména z roku 1917“, které vyjadřuje malířčinu avantgardní vizi a skvěle se vyjímá i na flísové mikině a tričku s lemováním.

Faith Ringgold je uznávaná malířka, spisovatelka, sochařka, performerka, pedagožka a aktivistka, jejíž dílo poukazuje na její zkušenosti s rasismem a sociální nespravedlností. Vans a MoMA kurátoři s Ringgold úzce spolupracovali na vyzdvihnutí jejího feministického plakátového díla včetně „Woman Free Yourself“ z roku 1971“, které tvoří odvážný potisk na levé straně modelu Vans Era, zatímco plakátové dílo „Freedom Woman Now“ z roku 1971 zdobí pravou stranu, aby doplnilo pozitivní požadavky, které zazněly při zatčení Angely Davisové. Malířčina silná slova najdete také na oboustranném klobouku a tričku s dlouhým rukávem. Druhý model, klasické nazouvací boty, jsou inspirované první sérií abstraktních maleb autorky Faith Ringgold s názvem „Svatební okna“ ze 70. let 20. století. Na boční stěně je citát. Je to malířčin citát natištěný jejím písmem: „My mother said I’d have to work twice as hard to go half as far.“ (Máma mi říkala, že budu muset pracovat s dvojnásobným úsilím, abych ušla půlku toho, co jiní)

 

Vans a MoMA jsou hrdí na to, že se spojili, aby letos na podzim a na svátky dodali speciálním produktům kreativní výraz a podpořili uměleckou výchovu. Druhá část spolupráce Vans a MoMA bude k dispozici po celém světě od 11. listopadu na vans.com, v maloobchodních prodejnách Vans, v prodejnách MoMA Design Store, na store.moma.org a ve vybraných maloobchodních prodejnách, kde se prodávají produkty Vans, včetně nordstrom.com. Další informace o kolekci najdete na vans.com/moma.

 

Comments

comments

Vyhledat