Venerologická poradna: cervikální dysplasie

Foto Hans Reniers  / unsplash.com
Foto Hans Reniers / unsplash.com

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Moc vás prosím o radu.

Moje Dr. našla v říjnu nález a odeslala mě na expertní kolposkopii.  Diagnóza N 870. Mám 14 let žárlivého přítele, kterému jsem napsala doživotní užívání vlasního bytu v mém domě. Na vyšetření jdu až za měsíc, ale denně mi vrtá hlavou, kde jsem se mohla nakazit. Já byla věrná.
Jak dlouho mohu mít nákazu v sobě?
Jak zjistit, jestli to nepřinesl on? Nepřizná se, ale přísahat na věrnost nechce. Je nějaké vyšetření, kde by se poznalo, zda nákazu mám od něho? Je mi 62 let a jemu 68.
Hodně mě to trápí, chci mít jasno.

Ze srdce  Vám děkuji za váš čas, který mi věnujete.

Odpověď:

Dobrý den  vážená paní,

diagnozu, kterou Vám stanovil Vás gynekolog a  která se označuje jako  cervikální dysplasie, nemůžete brát jako pohlavní chorobu. Tento nález je způsoben mnoha faktory a pouze jeden z nich infekce HPV – lidským papilovirem, může být přenesená  pohlavním stykem.  Vůbec bych se nyní nezaobíral, jestli  Vám byl Váš přítele nevěrný, to opravdu není podstatné, důležitější je, aby jste byla dobře vyšetřena svým gynekologem a nález se dále hlídal, eventuálně řešil – nevím jaký stupeň cervikální dysplasie máte, zda je to již  na operační řešení či jen sledování.

S velkým pozdravem a přáním všeho dobrého v Novém roce

MUDr. Přemysl Procházka


MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Pokud máte také otázku, zašlete ji na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat