Venerologická poradna: Opět chlamydie

Venerolog MUDr. Procházka odpovídá na další dotazy našich čtenářů v naší anonymní venerologické poradně.

Otázka:

Dobrý den, mám jednoho partnera a od doby co spolu spíme tak začal mít problemy (vytoky) z testu mu vysli pozitivní chlamydie, já jsem byla taky na testu a vysla mi ureaplazma, mycoplasma hominis a kvasinky, jak je možný ze kazdemu vyslo neco jineho? Znamena to ze sme se nakazili kazdy od jineho partnera a byla nahoda ze se u obou zjistilo neco jineho? Problemy jsem neměla jen obcas krvacela, měla jsem urea plasmu už jednou od ex pritele před rokem a půl

Odpověď:

Dobrý den mladá paní,
ano, nemusíte mít identické nálezy vyšetřeních. Na druhou stranu je ale nutné si uvědomit, že jsou 14denní inkubační  doby těchto chorob (mykoplasmata, ureaplasmata, urogenitální chlamyýdie) takže je potřeba provést tyto vyšetření nejdříve 14dní od posledního sexu a zároveň nezapomenut na výtěr z krku, kvůli možnému přenosu orálním stykem. Samozřejmě je nyní nutné se adekvátně léčit antibiotiky dle citlivosti a  dorazit na kontrolní testy. Do té doby učitě se zdržet  partnerské sexuální aktivity.
S pozdravem MUDr. Přemysl  Procházka

 

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá na vaše dotazy průběžně. Otázky zasílejte na: protisedi@protisedi.cz – vždy s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. 

Neuvádějte žádné osobní údaje(!), nejlepší je anonymní e-mail.

Comments

comments

Vyhledat