Venerologická poradna: Orální sex

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá v dalším dílu venerologické poradny. Své otázky zasílejte na protisedi@protisedi.cz s předmětem PORADNA VENEROLOGIE. Neuvádějte žádné osobní údaje, ideální je anonymní email.

 

 

Dobrý den, pane doktore.

Před měsícem jsem uletěl a měl orální sex bez ochrany, od prostitutky. Vystříkl jsem jí do úst. Příznaky jsem žádné neměl. Teď trošku bolest v levém podbřišku. Byl jsem na testech měsíc po na odběru krve a dělali mi testy na HIV, syfilis. chlamydie z krve a žloutenky B, C. Vše negativní. Můj kožní říká, že můžu být klidný. Co vy na to? Prosím o brzkou odpověď. Moc děkuji.

 

Vážený mladý pane,
orální sex je bohužel stejně rizikový jako klasický vaginální. A zejména je zde nebezpečí přenosu chlamýdiové nebo kapavčité infekce. Určitě by bylo třeba  se nechat vyšetřit na tyto dvě choroby přímo na specializované venerologické ambulanci, a sice výtěrem z uretry. Dostavte se ráno nevymočen. Co se týká odběrů krve na protilátky proti HIV, syfilis a vyšetření na žloutenky typu B aC, tak směrodatné výsledky jsou až po 3 měsících od rizikového styku. Toto vyšetření si jistě domluvíte také na venerologické ambulanci.
Zatím, dokud nebudete mít k dispozici výsledky prvních vyšetření, se zcela jistě zdržte sexuálních partnerských aktivit.

S pozdravem MUDr. Přemysl Procházka

Comments

comments

Vyhledat