Vězni si vyzkouší pracovní pohovory

foto Rubikon
foto Rubikon

V Komunitním centru a zahradě Kotlaska se setkají personalisté z řad firem a odsouzení z Věznice Jiřice. RUBIKON Centrum už poněkolikáté pořádá Pohovory nanečisto – simulované pracovní pohovory, které mají za cíl připravit vězně na skutečná pracovní interview. Akce se uskuteční ve středu 12. prosince od 10:00 a zúčastní se 6 firem a 10 odsouzených z klasické i otevřené Věznice Jiřice.

Vězni, kteří mají několik týdnů či měsíců do skončení trestu, si na Pohovorech nanečisto mohou vyzkoušet, jak mluvit o sobě i o své trestní minulosti. Personalisté jim dávají zpětnou vazbu, na co se ještě připravit, až budou na skutečných pohovorech na svobodě.

„Věznice přivítala možnost zapojení odsouzených do projektu Pohovory nanečisto, neb v této aktivitě spatřuje významný prvek, který posiluje sociální kompetence vězněných osob nezbytných pro jejich následnou reintegraci po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody. Odsouzení mají možnost reálně si prověřit svoje sociální dovednosti, komunikaci a sebeprezentaci potřebnou při řešení otázky pracovního uplatnění po propuštění,“ říká mluvčí věznice Hana Prokopová.

Akce je ideální příležitostí pro zaměstnavatele, jak se nezávazně seznámit s kandidáty, kteří jsou ještě ve vězení a tím zaměstnavatelům také těžko dostupní, a zkusit si vést férový pohovor v prostředí, kde je hovořit o trestní minulosti výhodou.

Ačkoliv cílem akce není nabízet konkrétní pracovní pozice, často se stane, že personalisté práci kandidátům nabídnou. RUBIKON Centrum v současné době spolupracuje s téměř 500 zaměstnavateli a každý měsíc přibudou dva až tři noví.

RUBIKON Centrum je nestátní nezisková organizace, která od roku 1994 pomáhá lidem překročit svou trestní minulost. Podporuje je na jejich cestě zpátky do společnosti – v získání a udržení práce, v řešení dluhů a odpovědnosti vůči sobě, rodině i okolí. Od 2012 pomohla více než 1000 klientů získat legální zaměstnání, 63 % z nich v zaměstnání setrvalo po zkušební době.

Comments

comments

Vyhledat