Vídeňský týden módy slaví patnáct let

Callisti © Chris Tauber-Romieri
Callisti © Chris Tauber-Romieri

Vídeňská muzejní čtvrť letos od 11. do 16. září hostí vídeňský týden módy a opět se stane epicentrem módního dění v rakouské metropoli. Už popatnácté pozve MQ Vienna Fashion Week na přehlídkové molo domácí i zahraniční návrháře. Letos se ve Vídni představí na 40 tváří módního světa. Fanoušci módy budou moci kromě přehlídek navštívit i nákupní zónu nebo odborné diskuze pro veřejnost.

Již popatnácté se vídeňští fanoušci módy dočkají svého fashion weeku. MQ VIENNA FASHION WEEK letos proběhne od 11. do 16. září, přehlídkové molo bude jako obvykle umístěno ve stanu před vídeňskou muzejní čtvrtí Museumsquartier. Tradiční módní událost slouží nejen jako místo k setkání návrhářů, módních nadšenců, kreativců a influencerů, ale také jako platforma pro prezentaci nejnovějších trendů v módě a životním stylu.

Sirintra © Mato Johannik Studio Mato

Na přehlídkovém molu se letos vystřídá přibližně 40 návrhářů, a to nejen z domácí, ale i zahraniční scény. Návštěvníci se tak mohou těšit například na vídeňské značky Art Point nebo Callisti, ze zahraničních návrhářů předvedou své novinky thajské značky Simonssister, Wonder Anatomy nebo Sirintra. Letošní ročník nezapomíná ani na nováčky ve fashion světě. Se svojí show se tak ve Vídni už podruhé v řadě představí i teprve šestnáctiletý módní talent z Vídně a zástupce generace Z, Nicolas Dudek. Vstupenky na módní přehlídky jsou již k dispozici online na webových stránkách MQ Vienna Fashion Week, kde lze nalézt i podrobný program a časový rozvrh přehlídek.

Vídeňský týden módy letos nabízí kromě módních přehlídek i něco navíc. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost v rámci doprovodného programu navštívit nákupní zónu a pop-up obchody a inspirovat se vrcholy módní sezóny. Zde bude možné si prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit módní kousky z nejnovějších kolekcí. Shopping zóna se otvírá 13. září v 19:00, vstup je tento večer zdarma. V dalších dnech festivalu si budou moci návštěvníci užít nákupní zážitek zdarma od 15 do 17 hodin, respektive od 12 do 15 hodin poslední den festivalu v sobotu 16. září. Na pozdější hodiny bude nutné si vždy zakoupit vstupenku.

Na druhý den festivalu, úterý 12. září, organizátoři připravili i dvě veřejné debaty s významnými osobnostmi módního světa k tématům rakouského módního dědictví a budoucím trendům či mezinárodního obchodu s módou a výhledům do budoucna, vstup je zdarma.

 

Comments

comments

Vyhledat