Video: Americký zpěvák Steve Conte hostem českého muzikanta

Zpěvák Steve Conte má za sebou spolupráci s úctyhodnou řadou světových hvězd (New York Dolls, Paul Simon, Michael Monroe, Chuck Berry…). Nyní hostuje na novém albu českého hudebníka Jirky Muchy.

„Dělám kytarovou muziku s důrazem na melodii a polyfonní vokály. Žánrově je těžko zařaditelná, od psychedelických prvků hudby šedesátých let, popu, rocku, až po vlivy jazzu a world music,“ uvádí autor.

Jirka je iinspirován jazzem, klasickou hudbou a především hudbou Indie, kde pobýval a kde spolupracoval s hudebníky v Bombaji, činnými v Bollywoodu. Podílel se produkčně a jako skladatel na hudbě k Bollywoodskému filmu Myoho. Pracoval v Indii s dalším významným zpěvákem Ramanem Mahadevanem, který je členem patrně nejslavnější indické kapely Shankar-Ehsaan-Loy, s ním vydal dvě písně. V roce 2012 natočil album Jinou Cestou, kde se pokoušel smíchat world music vlivy s českým písničkářstvím. Momentálně funguje jako producent a hudební aranžér. V tomto roce vydal své další sólové album Partner In Time, kde převažují anglické písně.

Na albu je také duet s indickou zpěvačkou Anaghou Dhomse, možná snad i první česko-indický duet v historii.

Comments

comments

Vyhledat