Výběr podcastů, které nás baví (3.)

Čím to je, že podcasty zaznamenaly v posledním roce až dvou takový nárůst obliby? Zatímco před několika lety jsme tuto pro nás ještě stále mladou formu média vůbec neznali, natožpak abychom ji považovali za něco samozřejmě obvyklého, za něco, co nás baví a informuje mnohdy stejnou, či dokonce převyšující měrou jako televize nebo tisk, dnes si především generace mileniálů nedokáže bez podcastů představit den.

Podívejme se postupně na zajímavé podcastové počiny, které by vám neměly uniknout.

 

 

Kultura

Kultura se přenesla do online světa a podcasty se tak staly pohodlnou a jednoduchou cestou, jíž může umění proudit k uším těch, kterým návštěvy galerií, kin, divadel a muzeí chybí více než cokoli jiného.

Na dotek Petra Viziny od zpravodajského webu Aktuálně zásobuje své posluchače rozhovorem s lidmi ze světa kultury každou středu.

Pod Český rozhlas spadá například podcast Akcent či Bourání.

Do divadla se posluchač aspoň na chvíli přenese díky podcastu Národního divadla a svůj podcast má nově i Česká televize, jenž nese název Kavky.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci kinematografie, kteří se mohou zaposlouchat do podcastu Psychologie filmu, který jde pod povrch plochosti filmových pláten a zabrušuje až do hlubin vědy.

Ale i ti, kterým jde především o klasický formát filmové recenze, si přijdou na své. Pro ně Český rozhlas pravidelně produkuje Čelisti

 

Comments

comments

Vyhledat