Výběr podcastů, které nás baví (5.)

Podcasty zaznamenaly v posledním roce až dvou strmý nárůst obliby.

Podívejme se na zajímavé podcastové počiny, které by vám neměly uniknout.

 

Gastro 

O tom, že svět gastronomie navzdory poslednímu roku stále žije, nás přesvědčí hned několik podcastových stálic pohybujících se v prostředí restaurací. S nakažlivým nadšením pro dobré jídlo a přesvědčivou zvídavostí, která se na posluchače přenese již během prvních pár vteřin epizody.

Otázky méně i více proslulým majitelům pražských gastro podniků klade Jan z blogu Tasteofprague. Na jehož základech s manželkou vybudovali úspěšnou firmu, skrze níž pořádají foodtours pro cizince, kteří chtějí zažít Prahu jinak – přes to nejlepší jídlo, jaké může Praha nabídnout.

Gastromapa Lukáše Hejlíka se naopak vydává mimo Prahu, hledajíc pravé skvosty ať už české, nebo světové gastronomie. Tu se snaží Lukáš Hejlík, známý divadelní a filmový herec, který se dnes však více pohybuje mezi restauracemi po celé republice, přiblížit posluchačům jeho podcastu, který funguje víceméně na stejném principu jako výše zmíněný podcast Tasteofprague.

Hejlík má mimochodem také technologický podcast On/Off.

A ani Český rozhlas se neobává pokrýt oblast gastra. Další desítky rozhovorů si můžete vychutnat s podcastem Ve vlastní šťávě, kterým provází další česká blogerka, jejíž jméno se stalo zvučným hlavně díky komunitě nadšenců do pečení vlastního chleba, jenž se kolem ní vytvořila – Juliana Fischerová z blogu Maškrtnica. 


Comments

comments

Vyhledat