Výběr podcastů, které nás baví (8.)

Podcasty zaznamenaly v posledním roce až dvou strmý nárůst obliby.

Podívejme se na zajímavé podcastové počiny, které by vám neměly uniknout.

 

 

Pro odreagování

Někdy je žádoucí přítok stále nových a nových informací zastavit a odpočinout si u poslechu něčeho, co nevyžaduje přílišnou pozornost a zkrátka nás jen a pouze baví svou nezávaznou neformálností, která přeskakuje z tématu na téma. Obsah můžeme klidně vnímat i jen z poloviny, zachce-li se nám.

V těchto případech hraje hlavní roli především osobnost autora či autorky podcastu, který nám není blízký ani tak svou tvorbou, jako spíš osobnostním kouzlem, které cítíme z jeho hlasu, jenž dokážeme poslouchat jakkoli dlouho.

Pomyslné prvenství v této kategorii by tak mohlo patřit podcastu Linka Karla Kováře a Terezy Salte, v jehož každotýdenních epizodách se tato divácky velmi oblíbená moderátorská dvojice dovede bavit skutečně o všem a udržuje se svými posluchači přátelský vztah mimo jiné díky své otevřenosti, která se promítá například do shrnutí jejich uplynulého týdne.

Cílová skupina podcastu Středo/věk se bude od té podcastu Linka možná trochu lišit, ale ani ona se určitě nebude nudit ani chvilku.

To slibují i autorky podcastu Patálie, které své (především) divačky baví svým pohodovým vyprávěním a barvitým popisem svých zážitků ze života dvou kamarádek a vysokoškolských studentek. 

 

Comments

comments

Vyhledat