Vychází Lunapark – knižní předloha kultovního seriálu Babylon Berlin

Lunapark
Lunapark

Zatímco na HBO už je druhá řada kultovního a dosud nejdražšího německého seriálu Babylon Berlin v plném proudu, v nakladatelství MOBA vychází již šestá kniha Volkera Kutschera, autora knižní předlohy, pod názvem Lunapark.

 

Do češtiny Lunapark ze stejnojmenného originálu přeložil Tomáš Butala.

Berlín, konec května 1934. Nadšení z Hitlerovy vlády opadá, jednotky SA nabývají na moci a začínají se chovat nepředvídatelně. Mnoho lidí se obává, že je hnědé košile napadnou či dokonce bezdůvodně zajmou. A právě proto vzbudí značný rozruch zpráva o vraždě příslušníka SA, jehož mrtvola je nalezena pod železničním mostem a na zdi nad ním se skví komunistické heslo.


Na místě činu se komisař Gereon Rath setkává s bývalým kolegou Reinholdem Grafem, který nyní pracuje u Tajné státní policie. Zatímco Graf považuje případ za politicky motivovanou vraždu, Rathovy teorie se ubírají docela jiným směrem. Kriminální komisař totiž odhalí spojení mezi zavražděným SA-mannem a proslulým zločineckým spolkem. V průběhu vyšetřování se politická situace stále více vyhrocuje a tlak na komisaře Ratha roste. Nakonec se detektiv ocitá v sevření mezi hnědými košilemi a berlínským podsvětím: zatímco se SA zmocní jeho ženy, on sám dostává jasný úkol – vraždu na objednávku.

 

O knižní sérii v hlavní roli s Gereonem Rathem

Příběhů s Gereonem Rathem se po celém světě prodalo hodně přes milion v sérii šesti samostatných románových případů, hovoří se o dalších minimálně třech. V rámci světa kriminálního komisaře Gereona Ratha, který Kutscher vytvořil, vznikly také tři bonusové povídky dostupné pouze v online verzi jako přílohy e-knihy: Durschmarsch, Märchen mit Zündhölzern a Plan B.

Prequel Gereona Ratha vyšel 5. října 2017 pod názvem Moabit v hlavní roli s mladou Charlotte Ritterovou.

Mokrá ryba, úvodní kniha celé série, má už svoji komiksovou podobu, více zde http://bit.ly/2ukJtjr.

V češtině dosud vyšlo knihy v tomto pořadí: Mokrá ryba (Der Nasse Fisch), Tichý zabiják (Der stumme Tod), Goldstein (Goldstein), Spis Vaterland(Die Akte Vaterland), První padlí (Märzgefallene) aLunapark (Lunapark).

O autorovi, který přijede za českými čtenáři v říjnu

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 ve městě Lindlar v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v o něco větším Wipperfürthu. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval se jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.

Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem a v současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků a na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál Babylon Berlin ověnčený řadou cen.

Podrobné informace o autorovi a jeho další tvorbě naleznete zde: www.gereonrath.de.

Comments

comments

Vyhledat