Vyzkoušeno: Nákup španělských delikates v Sabores

Jméno Sabores jste od nás už slyšeli. Obchod se španělskými delikatesami ve Vyšehradské ulici kousek od náplavky nabízí spousty luxusních dobrot.

 

Prodejen s dobrými potravinami je v Praze hodně – ale ne všechny mají nejvyšší úroveň. Mezi odborně vybranými delikatesami a krámkem s pár zajímavostmi může bát velký rozdíl.

Sabores je rodinná firma, která se zaměřuje na to nejlepší, co ve Španělsku najdete. Majitelé berou gastronomii vážně a pravidelně jezdí jak k producentům potravin a vín, tak do michelinských restaurací, kde objevují aktuální gastrononický život. Obchod byl založen v roce 2007 a stará se o několik věcí: Velkoobchodním zákazníkům, třeba vybraným restauracím, dodává suroviny pro přípravu luxusních pokrmů. Běžný zákazník se tu může zastavit třeba cestou na Náplavku pro nějakou dobrotu – nebo si nakoupit na víkend s přáteli. Další variantou je rozvoz, kdy si necháte po Praze delikatesy přivézt. Důležitým plusem je možnost nechat si sýry, šunky atd. zavakuovat, čím se prodlouží trvanlivost.

Jak to tu vypadá?

Obchod je otevřený 7 dní v týdnu a nabízí možnost vybrat si jak z dobrot z chladicího pultu, tak z trvanlivých potravin a vína.

Je tu i pár stolečků, kde is nákup můžete promyslet u výběrové kávy, nebo se prostě posílit před cestou dál. Hodí se to i proto, že se sem hodně chodí na větší nákup před večírky nebo třeba pro významnější jedlé dary jako třeba celý jamón (šunka) a zažili jsme tu, že se rodina radí, co a jak.

 

Dobroty na váhu

Seženete tu španělské sýra, jaké v běžné síti nebývají k mání. My jsme si nechali navážit populární španělskou klasiku Manchego curado a méně známý, silně aromatický a naprosto skvělý modrý  sýr Rey silo. Zajímavý je i mazací ovčí sýr z Manchego curado añejo.

Další zásadní dobrotou jsou různé šunky – jamóny. My jsme si na tenounké průsvitné plátky nechali nakrájet úžasně aromatický, ale přesto jemný jamón serano z oblasti Trevelez: je zcela bez éček, jen šunka a sůl. Skvělý zážitek!

 

Trvanlivé věci

Ke Španělsku patří i ryby a různé mořské plody. V Sabores seženete řadu špičkových konzerv od těch nejlepších výrobců – můžete s nimi zkusit trendy rybí piknik. Jsou jednak chuťově skvělé, jednak nabité zdravými látkami!

Nemůžou chybět olivy, které tu prodávají i na váhu.

Samozřejmostí je široká nabídka vín – tady se hodí možnost poradit se, protože majitelé jezdí přímo k producentům a tak vám velmi přesně řeknou vše, co potřebujete k výbětu toho správného vína právě pro vaši večeři.

Další důležitou částí sortimentu jsou sladkosti. Mezi španělskými výrobci je spousta světově známých producentů, kteří přinášejí na trh špičkové čokolády, zajímavé kombinace ovoce, mandlí a dalších složek a samozřejmě i slavný turrón. Pokud chcete někomu darovat drobnou sladkou pozornost, můžete na nijak nepřestřelené ceny získat kvalitní a „neokoukané“ pochoutky.

Jak to dopadlo

Odnést si část dobrot domů bylo skvělé, i když vybírání dá člověku zabrat.

Spolu s jamónem a sýra to byly i vynikající chlebové tyčinky plné chuti a láhev vína Artuke.

 

Sýry jsou mimochodem skvěle zabalené bez zbytečných plastů.

Klidný domácí večer se špičkovými španělskými delikatesami je svátek, který si člověk může dopřát kdykoli.

Sabores
Prodejna

PONDĚLÍ – NEDĚLE
9:00 – 20:00

Vyšehradská 416/6
Praha 2, 12000

www.edelikatesy.cz

 

Comments

comments

Vyhledat